Region
Źródło: TN
Źródło: TN

Eurowybory a region

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński spotkał się w Łosickim Domu Kultury z mieszkańcami miasta i powiatu. Wizyta byłego premiera była częścią kampanii PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości apelował podczas spotkania, że trzeba pójść na wybory do europarlamentu i głosować na kandydatów PiS. Dodał, że zbliżające się wybory są wielką szansą dla Polski, by „ostrzec ten rząd, że nie umie rządzić”. Podkreślił, że takim ostrzeżeniem będzie liczny udział w wyborach do europarlamentu i głosowanie na kandydatów PiS-u. – Trzeba rządowi Tuska pokazać żółtą kartkę – mówił.

Zdaniem prezesa Prawa i Sprawiedliwości, należy dobrze wykorzystać uczestnictwo w Parlamencie Europejskim – to znaczy „dobrze działać w nim i dobrze działać w Polsce, i dobrze nią zarządzać”. Stąd też – jak podkreślił J. Kaczyński – ważną rzeczą jest to, kto nas w PE będzie reprezentować. – Głosując na PiS, głosujecie na partię, która chce reprezentować polskie interesy i ma ku temu możliwości. Niezależnie od tego, ilu swoich przedstawicieli będzie miała w europarlamencie – powiedział J. Kaczyński.

Podkreślił jednocześnie, że PiS poprzez swoich europosłów będzie zabiegać o równe traktowanie polskiego przemysłu i sprawy polskiego rolnictwa, m.in. przez większe dopłaty z UE dla polskich rolników, którzy obecnie dostają dużo mniejsze dopłaty bezpośrednie niż np. rolnicy z Niemiec czy Grecji. – Będą zabiegać również o jednolitą politykę prorodzinną i opiekę nad dziećmi, a także walczyć o to, żeby Polacy zostali zapisani w historii Unii zgodnie z prawdą – tłumaczył.

Prezes PiS skrytykował rządy Platformy Obywatelskiej. – Jest strasznie słaby i nic nie robi – mówił. Skandalem nazwał prywatyzację służby zdrowia i odpłatność za usługi medyczne. – My chcemy odsunąć się od silnych i złych, a Platforma Obywatelska przy nich się upiera – zaznaczył.

J. Kaczyński odniósł się też do spraw lokalnych – budowy drogi szybkiego ruchu K-19, przebiegającej przez Łosice, i budowy obwodnicy w mieście. Stwierdził przy tym, że wszystkie regiony kraju powinny rozwijać się równomiernie, a szczególnie te wschodnie, gdzie warunki są trudniejsze, ale aktywność i inwencje mieszkańców nie mniejsze niż gdzie indziej, a może nawet i większe. Prezes odpowiadał też na pytania, które padały z sali.

Na spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim do Łosickiego Domu Kultury przyszło około 300 osób. Lider PiS został powitany owacjami. Przed wystąpieniem J. Kaczyńskiego zaprezentowali się kandydaci PiS do europarlamentu: Gabriel Janowski i Wojciech Jasiński. Nieobecnego Karola Tchórzewskiego przedstawił jego ojciec – poseł Krzysztof Tchórzewski, który jednocześnie poprowadził spotkanie. Kandydaci na posłów do europarlamentu przedstawili swoje dotychczasowe osiągnięcia i porównali je z działaniami obecnego rządu.

Tadeusz Nieścioruk