Kościół
Źródło: ARCHIWUM
Źródło: ARCHIWUM

Ewangelia życia

25 marca obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia myślami i sercem przenosimy się do Nazaretu…

Tajemnica wcielenia Syna Bożego nierozerwalnie łączy się z tajemnicą śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Uroczystość przypomina nam, że Jezus tak bardzo nas umiłował, iż przychodząc na ziemię, przyjął ludzką naturę. Przyszedł na świat jako małe dziecko. Pracował, kochał, cierpiał i umarł tak, jak każdy człowiek.

Obchodząc pamiątkę wcielenia Jezusa, świętujemy także Dzień Świętości Życia. Jest on odpowiedzią na słowa, jakie w encyklice „Evangelium Vitae” zawarł Jan Paweł II. Sługa Boży w dokumencie z 1995 r. pisał:

„…proponuję (…), aby corocznie w każdym kraju obchodzono Dzień Życia, podobnie jak dzieje się to już z inicjatywy niektórych Konferencji Episkopatów. Trzeba, aby dzień ten był przygotowany i obchodzony przy czynnym udziale wszystkich członków Kościoła lokalnego. Jego podstawowym celem jest budzenie w sumieniach, w rodzinach, w Kościele i w społeczeństwie świeckim wrażliwości na sens i wartość ludzkiego życia w każdym momencie i w każdej kondycji: należy zwłaszcza ukazywać, jak wielkim złem jest przerywanie ciąży i eutanazja, nie należy jednak pomijać innych momentów i aspektów życia, które trzeba każdorazowo starannie rozważyć w kontekście zmieniającej się sytuacji historycznej”. ...

Agnieszka Wawryniuk

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł