Aktualności
Ewangelizacja nad Jeziorem Białym

Ewangelizacja nad Jeziorem Białym

Od 17 do 20 lipca nad Jeziorem Białym młodzi ludzie będą opowiadać o Jezusie. Chcą w ten sposób publicznie przyznać się do Chrystusa i dać ludziom impuls do refleksji.

Wzorem akcji „Przystanek Jezus” na zachodzie Polski i „Przystań z Jezusem” na północy kraju, zrodził się pomysł ewangelizacji na wschodzie. 17 lipca do Okuninki przybędą młodzi ludzie, którzy na deptaku i plaży tej turystycznej miejscowości będą głosić Dobrą Nowinę. Organizatorzy, parafia Najświętszego Serca Jezusa we Włodawie i ss. nazaretanki, podkreślają, że w sezonie letnim w każdy weekend nad Jeziorem Białym wypoczywa ok. 50-70 tys. ludzi, którzy dnie spędzają na plaży lub w ośrodkach, a noce w barach. Warto więc wyjść do nich z Dobrą Nowiną. Celem akcji jest pogłębienie wiary młodzieży oraz ewangelizacja wszystkich, których uczestnicy napotkają na swojej drodze.
„Przyjedź do Jezusa nad Jezioro Białe k. Włodawy w dniach 17-20 lipca, aby w mocy Jego imienia głosić nawrócenie i życie! Będziemy mówić o Jezusie, będziemy Go uwielbiać, modlić się, śpiewać, bo Jezus chce żeby przyszli do Niego wszyscy!” – czytamy w zaproszeniu na spotkanie nad Jeziorem Białym.
Więcej szczegółów na stronach: kekako.pl i nowaewangelizacja.org. Akcję wspiera także siedlecka kuria.

MD