Region
Fajerwerki tylko z nieba

Fajerwerki tylko z nieba

Tego dnia wszyscy czekali na występ szwedzkiego zespołu „September”. Nim jednak zabawa zaczęła się na dobre, festyn zorganizowany przez sieć marketów „Carlos” przetaczająca się przez miasto przerwała nawałnica.

W sobotnie popołudnie 12 lipca karty rozdawała pogoda. Niebo nad Siedlcami co chwilę przecinały pioruny i błyskawice. Kiedy zadawało się już rozjaśniać, kolejna burzowa chmura umiejscawiała się nad głowami mieszkańców. Efekt, jaki po sobie zostawiła, to połamane drzewa, zalane ulice i piwnice. Duże kłopoty z poruszaniem się po mieście mieli kierowcy.

Deszczowa nawałnica nie ominęła również terenu Błoni Siedleckich, na których tego dnia miał się odbyć festyn rodzinny. Zamiast koncertów zespołów „Akcent” i „Skaner” przeplatanych konkursami z nagrodami, przybyli na miejsce mogli oglądać jedynie fajerwerki na niebie. W kilka minut deszcz i wichura spowodowały spustoszenie na scenie. Wiatr zerwał przykrywającą dach plandekę, naruszył konstrukcję, a kable od agregatów prądotwórczych zalała woda. Uszkodzone zostało również oświetlenie. Ta sytuacja wymusiła na organizatorze podjęcie decyzji o przerwaniu imprezy. – Zrobiliśmy to ze względu na bezpieczeństwo mieszkańców – mówi Zbigniew Sobolewski, właściciel sieci „Carlos”. Dodatkowym powodem tego, że nie wystąpił zespół „September”, było niespełnienie, z powodu zniszczeń, wysokich wymagań dotyczących nagłośnienia i oświetlenia. – Jest nam niezmiernie przykro, tym bardziej że zespoły były na miejscu – dodaje organizator. Nie ukrywa jednak spokoju z powodu tego, że nie doszło do żadnego nieszczęścia. Po ulewie przemierzający siedleckie Błonia taplali się w wodzie, co stwarzało kolejne niebezpieczeństwo, gdyż podmokły teren bardziej ściąga pioruny.

Sobolewski uspokaja wszystkich zawiedzionych. – Mam ustne przyrzeczenia od zespołów disco polo, że w przyszłym roku udzielą mi upustu – zapowiada. Warto wspomnieć, że zespoły, choć nie zagrały, otrzymały część honorarium. Jeśli chodzi natomiast o „September”, jak zapewnia organizator, wszystko jest na razie w fazie rozmów.

Kinga Ochnio