Faworyt wygrał

SKK Siedlce pokonał w Lublinie niżej notowany Start.

Ekipa duetu trenerskiego Tomasz Araszkiewicz – Wiesław Głuszczak była faworytem konfrontacji meczu w Lublinie. Z tej roli SKK wywiązał się zgodnie z planem, chociaż zwycięstwo nie przyszło gościom łatwo. W pierwszej kwarcie siedlczanie zaprezentowali dobrą skuteczność i poza pierwszym minutami panowali wyraźnie na parkiecie, prowadząc po pierwszych 10 minutach 21:13. W drugiej kwarcie goście zagrali słabiej. Prowadzili 29:20 i pozwolili zdobyć Startowi aż 12 punktów z rzędu. Po pierwszej części meczu gospodarze prowadzili 35:31. Druga część zapowiadała się ciekawiej. Zespół z Siedlec – jak to  często bywa – potrafił się zmobilizować. Goście najpierw doprowadzili do wyrównania 41:41, a następnie uzyskali prowadzenie na zakończenie kwarty 50:47. Ostania kwarta była bardzo emocjonująca, zaś losy meczu rozstrzygnęły się praktycznie w momencie, kiedy SKK prowadził 62:56 na 3 minuty i 16 sekund przed końcem meczu. Goście wykorzystali przyznane im z rzędu cztery rzuty osobiste, potem mieli jeszcze piłkę i po akcji zdobyli dwie kolejne. Prowadząc 68:56, siedlczanie nie pozwolili odebrać sobie wygranej.

I liga mężczyzn

21 kolejka

I liga: Start Lublin – SKK Siedlce 65:70 (13:21, 22:10, 12:19, 15:19)

SKK: Łukasz Ratajczak 17, Kamil Sulima 15, Radosław Basiński 14, Michał Przybylski 13, 14. Paweł Kowalczuk 7, Adrian Czerwonka 4, Rafał Holnicki-Szulc, Jacek Czyż, Marcin Nędzi

Pozostałe wyniki: AZS Radex Szczecin – Polonia Przemyśl 89:76, MOSiR Krosno – SIDEn Polski Cukier Toruń 69:82, Znicz Basket Pruszków – Rosa Radom 73:69, MKS Dąbrowa Górnicza – Sudety Jelenia Góra 72:53, Start Gdynia – Sportino Inowrocław 84:69, Spójnia Stargard Szczeciński – Sokół Łańcut 65:62, Pauza: AZS Polfarmex Kutno