Aktualności
Festiwal Filmów Chrześcijańskich Arka

Festiwal Filmów Chrześcijańskich Arka

NoveKino zaprasza we wszystkie weekendy listopada na Festiwal Filmów Chrześcijańskich Arka. Festiwal - przypomina Agniszka Pasztor - jest wydarzeniem ogólnopolskim.

NoveKino Siedlce jest jednym z siedmiu miast w Polsce, w którym będą się odbywały pokazy festiwalowe. Jak zaznacza, twórcom festiwalu w doborze siedmiu filmów składających się na tegoroczną edycję towarzyszyła myśl niemieckiego teologa i poety, ks. Lothara Zanettiego: „Ci, którzy żyją nadzieją, widzą dalej. Ci, którzy żyją miłością, widzą głębiej. Ci, którzy żyją wiarą, widzą wszystko w innym świetle”. Ciągle bowiem zdarzają się w światowej kinematografii dzieła dające możliwość rozpalenia przygasłej nadziei, umocnienia kiełkującej wiary i ponownego uwierzenia w miłość – największych darów Boga. „Właśnie takie filmy wybraliśmy do tegorocznego festiwalu – skromne i nieoczywiste. Ciekawe i – mamy nadzieję – niebanalne” – napisali organizatorzy przedsięwzięcia fundacja Węzeł.

Pokazom filmów będą towarzyszyły spotkania z zaproszonymi gośćmi. Ruszyła już rezerwacja i sprzedaż internetowa. Bilety można także zakupić w kasie kina! Cena biletu: 16 zł. Bilet ulgowy (minimum dziesięć osób): 13 zł. 


4 listopada, 15.00„Papież Franciszek – człowiek, który dotrzymuje słowa”, reżyseria: Wim Wenders

10 listopada, 15.00„Jeździec”, reżyseria: Chloé Zhao

11 listopada, 15.00„Kateri”, reżyseria: James C. Kelty

17 listopada, 15.00 „Chleb z nieba”, reżyseria: Giovanni Bedeschi

18 listopada, 15.00„Ballada wojownika”, reżyseria: Tony Sebastian Ukpo

25 listopada, 15.00„Największy dar”, reżyseria: Juan Manuel Cotelo

LA