Aktualności
Festyn w parafii

Festyn w parafii

24 sierpnia w parafii pw. św. Jana Pawła II w Siedlcach odbędzie się festyn rodzinny. - W tym roku okazja do świętowania jest szczególna, bowiem mija pięć lat od erygowania parafii - mówi proboszcz ks. Jarosław Oponowicz.

Uroczystości rozpocznie Msza św. odprawiona o 10.00. Po nabożeństwie otwarta zostanie wystawa „Jan Paweł II w Siedlcach – siedlczanie Janowi Pawłowi II”. – Tradycja festynów powstała w momencie erygowania parafii, 26 sierpnia 2014 r., w uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej i podtrzymywana jest dzięki ofiarności i zaangażowaniu parafian, dobrodziejów oraz sponsorów. To doskonała okazja do zabawy, odpoczynku, integrowania parafian i gości – podkreśla ks. J. Oponowicz.

Na najmłodszych uczestników festynu będą czekać zjeżdżalnie, miasteczko rowerowe oraz malowanie twarzy. Na scenie zaprezentuje się zespół Seniorynki, parafialna schola oraz chór młodzieżowy. Atrakcje przygotuje także wojsko, a gospodynie upieką pyszne ciasta. -Zapraszamy w nasze gościnne progi szczególnie młode rodziny z dziećmi z całego miasta i okolicy – zachęca proboszcz. Festyn potrwa do 15.00. 

HAH