Kościół
Źródło:
Źródło:

Filary Kościoła

29 czerwca Kościół obchodzi uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Choć różniło ich bardzo wiele: pochodzenie, status społeczny, wiedza, a nawet charaktery – to jednak połączył ich Chrystus i wspólna praca w Jego Kościele.

Piotr – kiedyś zwykły rybak, po Wniebowstąpieniu Chrystusa znak jedności Kościoła: Opoka i jego widzialna głowa. Paweł – z urodzenia faryzeusz, początkowo prześladowca Kościoła, a później Apostoł Narodów. Choć zginęli w różnych latach, wspominamy ich jednego dnia – obaj bowiem są słusznie nazywani filarami Kościoła.

Pan Jezus wyjątkowo wyróżniał Piotra, gdyż miał wobec niego szczególne zamiary. W jego domu często przebywał i tam dokonał cudu uzdrowienia. Z jego łodzi przemawiał do tłumów i gdy rybacy nic nie złowili, sprawił cudowny połów ryb. Piotra wraz z Janem i Jakubem wziął ze sobą na górę Tabor i przed nimi przemienił swoje oblicze. A Piotr wówczas powiedział: Panie, dobrze, że tu jesteśmy (por. Mk 9,5). Kiedy zapytał uczniów, za kogo ludzie uważają Syna Człowieczego i za kogo oni Go uważają, wtedy Piotr w imieniu swoim i pozostałych Apostołów, wyznał: Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego (Mt 16,16). ...

ks. Mieczysław Skrodziuk

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł