Aktualności
Film o Pratulinie nagrodzony

Film o Pratulinie nagrodzony

24 listopada, w dniu święta patronalnego Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, film „Modlitwa o Polskę - z ziemi podlaskiej” uhonorowano statuetkę „Zwiastuna Dobrej Nowiny”.

„Modlitwa o Polskę – z ziemi podlaskiej” – film o historii męczeńskiego Podlasia w reżyserii Michała Muzyczuka zbiera laury. Podczas XIV Festiwalu Polonijnego „Losy Polaków” organizowanego przez Fundację Polska – Europa – Polonia w ramach wieloletniego Programu „Niepodległa” związanego z 100 Rocznicą Odzyskania Niepodległości produkcji M. Muzyczuka przyznano drugie miejsce w kategorii „filmy fabularne i dokumenty fabularyzowane”.
24 listopada, w dniu święta patronalnego Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, film „Modlitwa o Polskę – z ziemi podlaskiej” uhonorowano statuetkę „Zwiastuna Dobrej Nowiny”. Zwiastun to wyróżnienie przyznawane przez Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej Diecezji Siedleckiej osobom świeckim wyróżniającym się na polu szeroko pojętej ewangelizacji i kultury inspirowanej Ewangelią. W tym roku to wyróżnienie otrzymał reżyser. W imieniu wyróżnionego nagrodę – statuetkę przedstawiającą gołębicę z gałązką oliwną w dziobie, na którą pada blask ognistych języków z dnia Pięćdziesiątnicy – odebrała Maria Nitychoruk. 

LI