Aktualności
Filmowo i kreatywnie

Filmowo i kreatywnie

Wartościowa bajka, ciekawe warsztaty i miło spędzony czas - to atuty projektu Mały Kadr realizowanego przez Fundację Dziesięć Talentów.

Mały Kadr wystartował w październiku w Siedlcach. Filmowe poranki organizowane są co miesiąc w sali wielofunkcyjnej przy kościele św. Józefa. Spotkania animują młodzi wolontariusze. Pierwszym punktem jest wspólne oglądanie filmów animowanych, w których próżno szukać przerażających lub nierzeczywistych postaci. W prezentowanych produkcjach nie ma też scen przemocy. Filmy promują pozytywne wartości. Treści i obrazy dostosowane są do potrzeb oraz zdolności percepcyjnych małych odbiorców.

W drugiej części spotkania milusińscy zaproszeni są do udziału w warsztatach. Ich tematyka jest bardzo szeroka. Fundacja proponuje m.in. zajęcia muzyczne, plastyczne (lepienie z gliny, malowanie, tworzenie różnorodnych prac) i teatralne. Ideą jest jak najlepsze i jak największe zaangażowanie dzieci.

W grudniu Mały Kadr gościł w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Miętnem i w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Garwolinie. Frekwencja była naprawdę zadowalająca. Niektórym maluchom towarzyszyli rodzice. Podczas grudniowych zajęć zaproponowano dekorowanie pierników. Mały Kadr to propozycja dla dzieci w wieku 6-13 lat.

Fundacja chce wyjść z projektem do innych parafii, ośrodków kultury i szkół. Jest otwarta na różnorakie propozycje i gotowa do zorganizowania różnorodnych warsztatów. Przedstawiciele FDT podkreślają, że Mały Kadr ma wiele zalet. Prezentowane filmy pomagają milusińskim zrozumieć otaczający ich świat, uczą pozytywnych zachowań, przeżywania konkretnych emocji i wrażliwości na potrzeby innych ludzi. Warsztaty służą przede wszystkim rozwijaniu wyobraźni, kreatywności i zdolności manualnych. Mały Kadr to świetny sposób na nudę. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.dziesiectalentow.org.

AWAW