Finał ligi

Finał ligi

W Krakowie odbył się II rzut I ligi lekkoatletycznej stanowiący jednocześnie finał tegorocznych Drużynowych Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce.

Startujący w tych zawodach reprezentanci AZS AWF Biała Podlaska zanotowali kilka dobrych rezultatów. Najlepiej wypadła Małgorzata Trybańska, wygrywając rywalizację trójskoku (13.39). Drugie miejsca zajmowali: Iwona Brzezińska w biegu na 200m (24.11) i Konrad Podgórski w skoku w dal (7.37). Na trzecich pozycjach plasowali się: Agnieszka Jarmużek w rzucie dyskiem (50.24) oraz sztafeta męska 4x100m w składzie: Marcin Dudek, Grzegorz Roszkowski, Paweł Stempel, Krzysztof Tomaszewski (41.83). Czwarta w pchnięciu kulą była Agnieszka Dudzińska (14.08). Ponadto piąte lokaty zajmowali: Przemysław Czajkowski w rzucie dyskiem (55.30), Damian Karolak w biegu na 200m (22.08) i żeńska sztafeta 4x100m w składzie: Magdalena Broniewicz, Iwona Brzezińska, Małgorzata Trybańska, Natalia Zyguła. Finał ligi lekkoatletycznej przyniósł identyczne rozstrzygnięcie jak przed rokiem. Drużynowym mistrzem Polski został zepół AZS-AWF Warszawa, wyprzedzając akademików z Krakowa i Wrocławia. Zespół AZS AWF Biała Podlaska w stawce 16 najlepszych teamów z Polski zajął 8 miejsce. Pierwszą ligę opuszczają: AZS-AWF Gorzów, WKS Wawel Kraków i MKL Szczecin. Z kolei awans zdobyły zespoły: LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża, AZS Politechnika Opolska Opole i MKS Start Lublin.