Aktualności
Finał po raz trzeci

Bartosz Szymoniuk i Hubert Mikołajczuk już po raz trzeci znaleźli się w finale V Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, a międzyrzecki „Ekonomik” otrzymał tytuł najlepszej szkoły tegorocznej edycji zmagań.

W tym roku do olimpiady przystąpiło siedem tysięcy uczniów z 265 szkół z całej Polski. 19 kwietnia w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu odbyła się uroczysta gala, podczas której laureaci odebrali nagrody i usłyszeli słowa uznania. Bartosz Szymoniuk z międzyrzeckiego Zespołu Szkół Ekonomicznych zajął czwartą, a Hubert Mikołajczuk piątą lokatę. Miejscami w finale mogą pochwalić się także czterej inni uczniowie ZSE: Paweł Węgrzynik wywalczył 18 pozycję, Arkadiusz Jóźwik – 19, zaś Mateusz Melaniuk i Rafał Kołkowicz – 28. Wszyscy finaliści olimpiady zdobyli uprawnienie do zwolnienia z części pisemnej egzaminu zawodowego. Ponadto, w zależności od zdobytego miejsca, będą w pełni bądź częściowo zwolnieni z czesnego na studiach w WSL.

Organizowana przez poznańską uczelnię Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna to jedyny w kraju turniej tematyczny z dziedziny logistyki, którego laureaci i finaliści są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu  zawodowego. W pierwszej edycji, zorganizowanej w 2008 r., udział wzięło około 1,8 tys. uczestników. Z roku na rok ich liczba systematycznie wzrasta.