Źródło: PRZEMYSŁAW GRUNWALD

Finisz garwolinian

Bardzo udany finisz zaprezentowali siatkarze Wilgi na zakończenie rozgrywek zasadniczych II ligi. Ekipa z Garwolina po zwycięstwie w zaległym meczu z legia w Warszawie 3:0 i w ostatnim spotkaniu z rezerwami AZS Olsztyn 3:2 wywalczyła IV miejsce w rozgrywkach i zagra w o miejsca I-II, premiowane udziałem w barażach o awans do I ligi.

Tak się złożyło na zakończenie rywalizacji zasadniczej w II lidze, że aż cztery zespoły zgromadziły taka sam liczbę punktów 30. W tej sytuacji o kolejności drużyn zadecydował stosunek setów przegranych do wygranych. Jak się okazało, najlepszy miał Ślepsk i on zajął III miejsce. Kolejna w tym zestawieniu była Wilga, a za nią – AZS i Ósemka. Wilga mogła nawet nie zagrać z Legią zaległego spotkania, bowiem termin 5 marca zaproponowany przez zespół ze stolicy wybitnie nie odpowiadał garwolinianom. Ostatecznie zespół pojechał do Warszawy i nie dal żadnych szans legionistom, wygrywając zdecydowanie 3:0. Był to więc najlepszy mecz zespołu trenera Edwarda Góreckiego w rozgrywkach.

Z kolei pojedynek z AZS II Olsztyn to prawdziwy bój. Niemal punkt za punkt, a następnie set za set. W tej sytuacji wszystko rozstrzygnęło się w tie-braku. Bardziej doświadczeni zawodnicy gospodarzy wykazali swoją wyższość w piątej partii i dość pewnie wygrali do 10 i cały mecz 3:2. Jak zapowiadał trener Dariusz Prekurat, Ósemka jechała do Kozienic po zwycięstwo i dotrzymała słowa. Mimo że zabrakło w drużynie z Siedlec 2 podstawowych siatkarzy (Płockiego i Drabkowskiego) oraz trenera Prekurata (sprawy rodzinne), a zespół poprowadził kontuzjowany Michał Drabkowski, Ósemka nie zawiodła i pokonała gospodarzy 3:1. Wilga zagra teraz z Pronarem Hajnówka w play-offach o miejsca I-IV. Konfrontacja (do 3 zwycięstw) rozpocznie się 29 marca. Pierwszy mecz w Hajnówce. Natomiast Ósemka Siedlce zmierzy się AZS UWM II Olsztyn o miejsce V. Pierwsze spotkanie 29 marca w Olsztynie. O V miejscu zadecyduje dwumecz.