Region
Źródło: JAG
Źródło: JAG

Galeria S prawie gotowa

Największe w regionie siedleckie centrum handlowo-rozrywkowe Galeria S powstało u zbiegu ulic Piłsudskiego i Wojskowej. Pięciosalowe kino Helios, sklepy Empik oraz H&M - to tylko niektóre z marek, jakie pojawią się w obiekcie.Otwarcie galerii odbędzie się 29 marca. W tym dniu zaplanowano wiele atrakcji oraz promocji.

Całkowita powierzchnia najmu obiektu - zintegrowanego z istniejącą galerią, a także z zabytkowym budynkiem banku - wynosi 34 tys. m². - Galeria jest skomercjalizowana na poziomie ponad 90%, w tym ok. 20% zajmą lokalni najemcy - zdradza Konstanty Strus, właściciel obiektu.

– Muszę przyznać, że mamy więcej zainteresowanych, niż jesteśmy w stanie wynająć lokali. Staramy się jednak wybierać najlepszych najemców, tych, którzy zaoferują ciekawy produkt lub usługę. Oferta sklepów musi przede wszystkim spełniać oczekiwania klientów, a sami najemcy muszą być zadowoleni z obrotów – dodaje Strus.

Znane marki

W Galerii S znajdzie się ok. 120 punktów handlowych i usługowych. Głównymi, a zarazem największymi najemcami są: sieć H&M oraz grupa LPP ze wszystkimi swoimi markami. W galerii zostanie otwarty dwupoziomowy salon Reserved oraz sklepy: Cropp, House, Mohito, Sinsay i Home&You. Grupa LPP podpisała umowy najmu na łączną powierzchnię ok. 3,5 tys. m². Wśród najemców z ofertą odzieżową znajdą się również m.in: C&A, Carry, New Yorker, Bialcon, Medicine, Tatuum, Quiosque, Vissavi, Taranko, Diverse, Martes Sport, 4F, Wrangler, Levi’s, Big Star, Adidas, Nike, Reebok, 4F, Cross Jeans, Recman i inni. – Z grupy Inditex, będącej właścicielem marki ZARA, pojawi się Bershka. Sklep jest już prawie gotowy – mówi właściciel obiektu.

Obuwie i galanterię będzie można kupić m.in.: w sklepach CCC, Deichmann, Wojas, Helios, Kangur, Gianni. W ofercie galerii pojawią się perfumeria Douglas oraz nowe na siedleckim rynku marki jubilerskie: Apart, Yes, Swiss, a także Smyk i Empik. Operatorem marketu spożywczego pozostanie Stokrotka, która przeniesie się z istniejącej Galerii S na parter nowego budynku. W obiekcie pojawi się również sklep RTV Euro AGD. Oferta gastronomiczna będzie dostępna zarówno w kawiarniach: Coffee Club i Grycan, jak i w wydzielonych częściach restauracyjnych, w których znajdą się: McDonald’s, KFC, operatorzy z kuchnią polską, azjatycką oraz turecką. Entuzjaści japońskiej kuchni będą mieli okazję skosztować jej smaków w restauracji sushi. Rozrywkę zapewni kino Helios, powstanie również klub Calypso Fitness. Podczas zakupów rodzice będą mogli powierzyć swoje pociechy opiece animatorów z sali zabaw „Kubuś”.

Równocześnie z budową galerii przebudowano na koszt inwestora drogi wokół galerii, zapewniając wygodne i bezpieczne dotarcie do obiektu. U zbiegu ulic Sportowej i Katedralnej powstało rondo, a na skrzyżowaniu ulic Wojskowej i Katedralnej pojawiła się sygnalizacja świetlna. Klienci będą mieli także do dyspozycji łącznie 850 miejsc parkingowych.

Nowe miejsca pracy

Uruchomienie galerii to także nowe miejsca pracy. – Na podstawie informacji od właściciela obiektu wyszukujemy w internecie pracodawców, którzy będą dzierżawili powierzchnię i zachęcamy ich do współpracy. Udało nam się namówić Smyk, który ma do zaoferowania sześć miejsc pracy. Przeprowadziliśmy rekrutację i wkrótce zorganizujemy spotkanie z kandydatami w urzędzie. Współpracujemy także z firmą, która prowadziła nabór do KFC czy z POLOmarket. Obie firmy oferują odpowiednio 40 i 26 miejsc pracy. Natomiast McDonald’s poszukiwał 60 pracowników – mówi Arkadiusz Pękała, kierownik wydziału pośrednictwa pracy w Powiatowym Urzędzie Pracy w Siedlcach. I dodaje, że nie ma problemu ze znalezieniem chętnych. – Zainteresowanie wśród osób poszukujących pracy jest bardzo duże. Są to znane marki, kojarzone raczej z solidnymi pracodawcami – zauważa Pękała. Jednocześnie przyznaje, że niektóre firmy trudno jest namówić do współpracy, bo mają własną procedurę rekrutacyjną. – Jako przykład podam kino Helios. Kontaktowaliśmy się z nimi kilkakrotnie, ale nie chcieli skorzystać z naszego pośrednictwa – zdradza kierownik.

Rekrutację w internecie prowadzą min: H&M, Reserved, Bershka, Apart, Grycan, Sinsay, Mohito, C&A, Swiss, New Yorker. Poszukiwani są sprzedawcy, magazynierzy, kierownicy sklepów. – Osoby, które szukają zatrudnienia, powinny śledzić strony internetowe, bo nabory cały czas trwają. Informujemy o tym również bezrobotnych, którzy przychodzą do urzędu pracy – podsumowuje Pękała. Zatrudnienie w nowej galerii znajdzie kilkaset osób.

KO