Region
Galeria za dwa lata

Galeria za dwa lata

Stan surowy pod koniec 2012 r., a otwarcie rok później. Takie plany ma Przedsiębiorstwo Budowlane Konstanty Strus, które 5 grudnia uzyskało pozwolenie na budowę nowoczesnego centrum handlowo-rozrywkowego w rejonie ulic: Piłsudskiego, Sportowej, Katedralnej i Wojskowej.

Dotychczas realizowane prace budowlane, na podstawie odrębnej decyzji administracyjnej, obejmowały jedynie fragment garażu podziemnego od strony ul. Katedralnej. – Harmonogram inwestycji zakłada, że w ciągu najbliższych tygodni będą prowadzone prace ziemne pod budowę fundamentów obiektu – mówi Konstanty Strus. Inwestor przewiduje, że wykop będzie sięgał 5 m poniżej powierzchni terenu, co oznacza wywóz 120 tys. metrów sześciennych piachu oraz gliny. Prace budowlane będą trwać przez najbliższy rok. W grudniu 2012 r. rozpoczną się inwestycje związane z wykończeniem wnętrz. A otwarcie galerii przewidziane jest pod koniec 2013 r.

Handel i rozrywka

W ramach rozbudowy istniejącej „Galerii S” powstanie centrum handlowo-rozrywkowe o łącznej powierzchni najmu ok. 34 tys. metrów kwadratowych. W garażu podziemnym oraz na zewnętrznych parkingach powstanie łącznie 850 miejsc parkingowych. W obiekcie będzie ponad 160 lokali przeznaczonych na handel, usługi i rozrywkę. Na dwóch kondygnacjach nadziemnych galerii przewidziane są również powierzchnie pod funkcje gastronomiczne i kulturalno-rozrywkowe, w tym multipleks z pięcioma salami kinowymi. Inwestycja zakłada również zagospodarowanie ogólnodostępnej, lekko zadaszonej przestrzeni o powierzchni 1200 metrów kwadratowych przed głównym wejściem do galerii. – Już dziś miejsce to nosi nazwę „Plac Bankowy” i będzie najbardziej atrakcyjną przestrzenią publiczną w Siedlcach, przeznaczoną na organizację koncertów, wystaw, czy pokazów mody. Warto dodać, iż integralną częścią „Galerii S” jest zabytkowy obiekt po byłym Banku NBP, który po odrestaurowaniu będzie ogólnodostępny dla klientów – zapowiada inwestor.

Usprawnią drogi

Na mocy podpisanego porozumienia z władzami miasta, przedsiębiorstwo ma również wykonać na własny koszt przebudowę układu drogowego przyległych ulic: Piłsudskiego, Sportowej, Katedralnej i Wojskowej.

Kinga Ochnio