Opinie
Źródło: PIXABAY
Źródło: PIXABAY

Gdy diagnoza brzmi: nowotwór

W ramach Duszpasterstwa Chorych Diecezji Siedleckiej powstaje grupa wsparcia dla osób, u których zdiagnozowaną chorobę nowotworową.

Pierwsze spotkanie odbędzie się w niedzielę 14 listopada. Zainauguruje je Msza św. o 16.00, odprawiona w kaplicy parafii św. Jana Pawła II w Siedlcach. Co będzie celemjej działania? Jaki rodzaj pomocy oferuje? Kogo w szczególny sposób zapraszamy? Dość często żyjemy w przekonaniu, że złe rzeczy zdarzają się innym. Inni mają wypadki samochodowe, tracą z dnia na dzień pracę, dowiadują się o śmierci bliskich osób. Inni chorują, mają udary, zawały serca itp. Nam to się nie zdarzy! - uparcie twierdzimy. Życie jest jednak przekorne… I gdy przychodzi TEN moment, wszystko staje na głowie. Jak to?! Przecież miało być zwykłe badanie profilaktyczne! - nie spodziewałem się żadnych „rewelacji”.

Nic nie zdradzało symptomów takiego zaawansowania choroby! A tu diagnoza: nowotwór, przerzuty, konieczność chemioterapii, hospitalizacja „na cito”! Co wtedy? Jak poukładać sobie na nowo roztrzaskany w ciągu sekundy świat? Do kogo iść z prośbą o pomoc? Gdzie szukać siły, jak nie ulec rozpaczy? Jak dalej żyć? Co z wiarą? – gdzie jest Pan Bóg ze swoim miłosierdziem i miłością, skoro pozwala na cierpienie dziecka, toleruje chorobę młodej matki? Pytań jest nieskończona ilość. ...

Ks. Paweł Siedlanowski

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł