Źródło: M
Źródło: M

Gdzie gole?

Na inaugurację rundy wiosennej siedlecka Pogoń zremisowała bezbramkowo z Garbarnią.

Około dwutysięczna publiczność zgromadzona na stadionie ROSRRiT liczyła na dobrą grę i zwycięstwo piłkarzy Pogoni w starciu z beniaminkiem z Krakowa. Pierwsze minuty nastrajały optymistycznie, gospodarze mieli przewagę, a Marek Lendzion strzałem z linii pola karnego trafił w poprzeczkę. W kolejnych minutach mecz się wyrównał i goście po akcji z lewej strony i strzale Leszczaka mogli wyjść na prowadzenie. Na szczęście dobrą interwencją popisał się Jacek Kozaczyński. Pod koniec pierwszej połowy, po indywidualnej akcji Adama Czerkasa piłka znów trafiła w poprzeczkę bramki Garbarnii. Po zmianie stron siedlczanie byli stroną atakującą, ale brakowało klarownych sytuacji strzeleckich, a próby Czerkasa, Dziewulskiego i Paczkowskiego nie przyniosły efektu bramkowego. Goście najlepszą szansę na gola mieli po kolejnej akcji aktywnego Leszczaka. Po spotkaniu pozostał spory niedosyt, zwłaszcza jeśli chodzi o grę ofensywną zespołu z Siedlec.

II liga wschodnia

21 kolejka

Pogoń Siedlce – Garbarnia Kraków 0:0

Pogoń: Kozaczyński 5 – Lendzion 4 (78 Guzek), Rogoziński 5, Rodak 5, Dadacz 6 – Dziewulski 4, Agu 7, Marczak 5 (66 Paczkowski 3), Dziubiński 3 (46 Kosmalski 3), Steć 5 – Czerkas 6. Trener: Szczechowicz

Pozostałe wyniki: Wigry Suwałki – Jeziorak Iława 1:1, Puszcza Niepołomice – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 3:1, Resovia – Pelikan Łowicz 4:0, Stal Stalowa Wola – Stomil Olsztyn 2:1,Wisła Puławy – Stal Rzeszów 0:0, Motor Lublin – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski przełożony na 4 kwietnia. Pauza: Okocimski KS Brzesko, Znicz Pruszków

MOIM ZDANIEM

Przemysław Rodak – piłkarz Pogoni Siedlce

Inauguracja nie wypadła najlepiej. Straciliśmy dwa punkty. Pierwsza połowa była lepsza w naszym wykonaniu, w drugiej zagraliśmy słabiej i – moim zdaniem – mecz był mniej ciekawy dla kibiców niż w pierwszej połowie. Mieliśmy swoje okazje, ale Garbarnia też. W kolejnych spotkaniach będziemy starali się walczyć o jak najlepsze wyniki.