Gol na raty

Gol na raty

Dwukrotnie bity przez Rafała Weja rzut wolny dał wygraną łukowskim Orlętom. Z kolei fatalny błąd Krzysztofa Stężały zabrał wygraną zespołowi z Radzynia.

III liga podkarpacko-lubelska, VIII kolejka

Orlęta R. – Karpaty 1:1

Po pierwszych minutach, kiedy to gra toczyła się w środku pola, do ataku przystąpili gospodarze. Pod bramką Karpat dochodziło co kilka minut do sytuacji, z których mogły paść bramki. Golikipera z Krosna próbowali zaskoczyć: bardzo aktywny Daniel Szewc, Damian Panek i Rafał Borysiuk. Najlepsza okazja była w 35’, kiedy to w ciągu kilku sekund gole mogli zdobyć: Pietroń, Panek i Szewc. Niemal z końcowym gwizdkiem na przerwę po wrzutce Sławomira Przytuły bramkarz Orląt Krzysztof Stężała tak niefortunnie łapał śliską piłkę, że wepchnął ją do bramki.

Po zmianie stron Orlęta ruszyły do odrabiania strat, a na bramkę strzelali Borysiuk, P. Ślusarczyk. Wreszcie w 57’ po rzucie rożnym Tarkowskiego Panek doprowadził do remisu. Dalsze wysiłki gospodarzy i okazje Borusuka, Panka i Ptaszyńskiego nie przyniosły radzynianom gola. Goście też mieli też świetną okazję na gola zmarnowaną przez Buczka.

Orlęta Spomlek Radzyn – Karpaty Krosno 1:1 (0:1). Bramki: samobójcza (Stężała) 45 – Panek 57.

Orlęta: Stężała – P. Ślusarczyk, Pietroń, Jakubiec, Dypa, Ptaszyński, Borysiuk, Pliszka, Tarkowski, Szewc, Panek, Trener: Majka.

Orlęta Ł. – Tomasovia 1:0.

Łukowanie mili w tym spotkaniu pecha i szczęście, że zdobyli w końcu zwycięska bramkę, ale także, że nie doszło do straty gola. Do przerwy łukowianie mieli kilka okazji nie wykorzystanych przez Grulę, Weja i Żurawskiego. Tomasovia miała 1, ale dobrze w bramce zachował się Liczewski. Po zmianie stron kolejną szansę bramkową ze strony Orląt zmarnował Skrzymowski. Zanim gospodarze zdobyli zwycięskiego gola, Liczewski popisał się kapitalną interwencja broniąc strzał piłkarza Tomasovii. W 88’ Rafał Wej wykonywał rzut wolny. Bramkarz obronił pierwszy strzał, ale sędzia dopatrzył się wybiegnięcia zawodnika z muru. Drugi strzał był skuteczny, a wszystko odbyło się zgodnie z przepisami.

Orlęta Łuków – Tomasovia Tomaszów Lub. 1:0 (0:0). Bramka: Wej 88.

Orlęta: Liczewski – Żółkowski (46 Wróbel), Janicki, M. Szewczak, Rodak, P. Grula, Wej, Marciniak, P. Szewczak, Skrzymowski (66 Dziewulski), Żurawski (74 Gaj). Trener: Zarzycki.

Pozostałe wyniki: Avia Świdnik Stal Kraśnik 1:1 * Wisłoka Dębica – Stal Mielec 3:1 * Orzeł Przeworsk – Górnik II Łęczna 2:1 * Unia Nowa Sarzyna – Łada Biłgoraj 1:1 * Stal Rzeszów – Resovia 1:4 * Spartakus Szarowola – Izolator Boguchwała – odwołany