Gol z 50 metrów

Główną postacia II kolejki w IV lidze lubelskiej był Marcin Korneluk , który zdobył dla Podlasia 2 gole, w tym jednego z około 50 m.

Podlasie Biała Podl. – Opolanin Opole Lub. 2:1

Mecz dla gospodarzy zaczął się bardzo dobrze. I to w jaki sposób! W 7’ Marcin Korneluk, który po występach w Orlętach Radzyń powrócił do swojego macierzystego klubu, zdecydował się na strzał z około 50 m i ku zdumieniu wszystkich piłka wpadła do siatki opolanina. To zapowiadało emocje i nadzieje na dobry występ gospodarzy. Tak się nie stało – to goście do przerwy groźniej atakowali i zdołali zdobyć gola na sekundy przed końcem pierwszej połowy. W drugiej znów skuteczne uderzenie Korneluka przyniosło bialczanom gola i w konsekwencji zwycięstwo, chociaż pod koniec pojedynku goście trafili w poprzeczkę.

Huragan Międzyrzec – Wlodawianka 3:1

Gospodarze chcieli się zrehabilitować za porażkę na inauguracje rozgrywek. Tymczasem już w 8’ przegrywali 0:1. Taki obrót sprawy nie zraził podopiecznych Roberta Różańskiego, którzy dość szybko wyrównali, zdobywając bramkę w 15’. Do przerwy Włodawianka grała bardziej ofensywnie i miała okazje na gole. Nie potrafiła ich zdobyć, za to gospodarze po przerwie uzyskali ich 2, najpierw uczynił to A. Dąbrowski, a następny gol padł po strzale samobójczym piłkarza z Włodawy.

POM Iska Piotrowice – Sokół Adamów 7:0

W pierwszych minutach nieoczekiwanie to piłkarze z Adamowa mogli pokusić sie o zdobycie bramki, a do około 30’ nic nie wskazywało, że poniosą tak dotkliwą porażkę. W 28’, kiedy to Gożdziółko zdobył pierwszą ze swoich 4 bramek, rozwiązał się ich worek. Tak wysoka porażka gości z Adamowa to efekt głównie ich otwartej gry, zwłaszcza kiedy ruszyli do odrabiania strat i zaczęli natrafiać na kontry gospodarzy.

IV liga lubelska

2 kolejka:

* Huragan Międzyrzec Podlaski – Włodawianka Włodawa 3:1 (1;1). Kurowski 12, A. Dąbrowski 62, Masner 75 (samobójcza) – Zieliński 8.

Huragan: Bogucki – Stopa. J. Szczepaniuk, Leszkiewicz, Tusz, Lesiuk, Filipek (80 Matyjasek), A. Szczepaniuk (89 Chromnik). A. Dąbrowski, Mazur (85 P. Dabrowski), Kurowski (46 Ślusarski). Trener: Różański.

* Podlasie Biała Podlaska – Opolanin Opole Lubelskie 2:1 (1:1). Bramki: Korneluk 7,62 -Kasperski 45.

Podlasie: Yakimow Korneluk, Więcierzewski, Denisienia, Szendel, M. Magire, (46 Litwiniuk), Gawroński (38 Woroniecki), Bal, Guzek (75 Ł. Jaszczyński), P. Magier (82 T. Jaczyński), Sobiczewski. Trener: Banasiuk.

* POM Iskra Piotrowice – Sokół Adamów 7:0

Sokół: Krasuski – R. Dzido, Marciniak, Izdebski, Ciołek (46 P. Dzido), Nowicki, Z. Ponikowski (46 Bychowski), Matuszewski, Gajownik (90 Wrzosek), Sikora, Stonio (75 D. Dzido). Czerwona kartka: R. Dzido 70’ (druga żółta).

Pozostałe wyniki:

* Lublinianka Lublin – Lewart Lubartów 1:2* Janowianka Janów Lubelski – Olender Sól 2:0 * Chełmianka Chełm – Sparta Rejowiec Fabryczny 4:2* Wisła Puławy – BKS Unia Bełżyce 5:1 * Orion Niedrzwica Duża – Start Krasnystaw 2:3