Kościół
Źródło: ARCHIWUM
Źródło: ARCHIWUM

Gorejące ognisko miłości

Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokornego serca, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych (Mt 11, 28-29).

Jezus ciągle zapewnia nas o swojej wielkiej miłości. Mówi o tym na kartach Pisma Świętego, podczas wielu objawień, na Eucharystii i poprzez innych ludzi. Jeśli Mu naprawdę wierzymy, nigdy nie powinniśmy się czuć osamotnieni i niekochani. Jak sam powiedział, Jego miłość nigdy od nas nie odstąpi.

Czerwiec od dawna nazywany jest miesiącem Jezusa. Wtedy to oddajemy cześć Jego Boskiemu sercu i dziękujemy za wszystko, czego dokonał dla zbawienia świata. Wyrazem czci jest śpiewana w kościołach Litania do Najświętszego Serca Jezusa.

Prośba i dziękczynienie

Litania do Serca Pana Jezusa ma już prawie 300 lat. Modlitwę ułożyła wizytka s. Joanna Magdalena Joly. Kiedy w latach 20 XVIII w. w Marsylii wybuchła epidemia, miejscowy biskup zadecydował o uroczystym poświęceniu swojej diecezji sercu Jezusa i wieczystych obchodach święta ku Jego czci. Prosił wiernych, by w swoich modlitwach błagali Boga o odwrócenie zarazy. Zarządził też pokutne procesje i odmawianie nowenny do NSJ. Wierni modlili się także słowami litanii, ułożonej przez zakonnicę, i codziennie ponawiali akt oddania Jezusowi. Szturmowanie nieba przyniosło skutek, bo epidemia szybko ustąpiła. ...

Agnieszka Wawryniuk

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł