Gorzki cukier

Na inaugurację drugiej rundy rozgrywek I ligi siedlecki SKK przegrał w Toruniu z Polskim Cukrem.

Pod wodzą Wiesława Głuszczaka, który dotychczas był drugim szkoleniowcem zespołu, koszykarze SKK udali się do Torunia z nadzieją na zwycięstwo i zrewanżowanie się za porażkę w pierwszej rundzie rozgrywek. Niestety, celu nie udało się zrealizować. Spotkanie było w miarę wyrównane, jednak z kontrolą gospodarzy. O losach meczu zadecydowała druga kwarta. Po pierwszej, kiedy to Polski Cukier prowadził tylko dwoma punktami, w drugiej odskoczył o kolejne dziewięć. Prowadząc po pierwszej części spotkania różnicą 11 punktów, w kolejnych dwóch kwartach gospodarze umiejętnie wybijali z uderzania SKK i dowieźli zwycięstwo do końca. Siedlczanie zagrali ambitnie, z wolą zwycięstwa, jednak zaprezentowali się słabiej w ofensywie. Rozgrywali akcje zbyt wolno, przewidywalnie, co pozwoliło torunianom odpowiednio ustawić defensywę. Jeżeli nawet siedlczanie dochodzili do pozycji rzutowych, to nie prezentowali odpowiedniej skuteczności.

MOIM ZDANIEM

Wiesław Głuszczak – trener SKK

Występowi w Toruniu podporządkowaliśmy nasze przygotowania w okresie świątecznym. Jechaliśmy zatem z nadzieją na wygraną. Niestety, nie udało się tego dokonać. Głównym powodem niepowodzenia była nasza słaba postawa w ofensywie – zagraliśmy nie tylko słabiej, ale też gospodarze potrafili nas skutecznie zneutralizować.

I LIGA MĘŻCZYZN

16 kolejka

SIDEn Polski Cukier Toruń – SKK Siedlce 67:53 (19:17, 18:9, 11:10, 19:17)

SKK: Basiński 12, Sulima 11, Czerwonka 10, Lewandowski 8, Deja 6, Kulikowski 3, Chodkiewicz 2, Rapucha 1, Bal, Czyż, Gałan, Sobiło. Trener: Głuszczak

Pozostałe wyniki: Polonia Przemyśl – Astoria Bydgoszcz 94:75, Spójnia Stargard Szczeciński – Śląsk Wrocław 71:75, MOSiR Krosno – Stal Ostrów Wielkopolski 78:69, Start Lublin – AZS Radex Szczecin 84:82, AZS Politechnika Poznań – Sokół Łańcut 51:66, AZS Kutno – MKS Dąbrowa Górnicza 75:73, UMKS Kielce – Znicz Pruszków 68:73