Sport
Goście bez szans

Goście bez szans

Używając terminologii piłkarskiej, starcie KPS z Pekpolem było spotkaniem do jednej bramki i jedyną niewiadomą pozostawały rozmiary wygranej gospodarzy w poszczególnych setach.

Goście tylko na początku partii dorównywali zespołowi z Siedlec, a po kolejnych błędnych zagraniach ich zapał wyraźnie malał. Siedlczanie górowali na rywalem z Ostrołęki, dobrze zagrywali i bronili blokiem, mieli też wiele udanych ciekawych zagrań w ataku. Do tego podopieczni trenera Sławomira Gerymskiego lepiej prezentowali się pod względem motorycznym i byli bardziej zdeterminowani. Pekpol stanowił tylko tło dla sprawnie funkcjonującej drużyny z Siedlec. W meczu z klubem z Ostrołęki wszyscy siatkarze z Siedlec zagrali bardzo dobrze, ale ze szczególnie dobrej strony zaprezentowali się Damian Schulz, Radosław Zbierski, Mateusz Jasiński, Piotr Milewski oraz Mariusz Pruski.

Pierwsza przegrana

Huraganowi Międzyrzec Podlaski wyraźnie nie wyszedł mecz ze Stoczniowcem Gdańsk. Gospodarze ponieśli pierwszą porażkę na własnym parkiecie, ulegając zespołowi z Gdańska. Zwłaszcza dwie pierwsze partie były słabe w wykonaniu Huraganu. Losy meczu próbował odwrócić sam trener Marcin Śliwa, który pojawił się na parkiecie. Niestety to nie pomogło. Siatkarze z Międzyrzeca Podlaskiego wygrali trzeciego seta, ale w czwartym znów nie dali rady, przegrywając na przewagi.

Rozbiły uczennice

Siatkarki Nike nie dały szans młodemu zespołowi z Murowanej Gośliny. Miejscowy UKS, oparty głównie na juniorkach, został wprost rozbity przez głównego faworyta ligi i ani przez moment nie nawiązał równej walki.


I liga mężczyzn

8 kolejka

KPS Siedlce – Pekpol Ostrołęka 3:0 (25:21, 25:17, 25:14)

KPS: Milewski, Pruski, Schulz, Przybyła, Zbierski, Jasiński i Sobczak (libero) oraz Kowalski, Rejowski, Żakieta. Trener: Gerymski.

Pozostałe wyniki: Kęczanin Kęty – Camper Wyszków 3:2, Krispol Września – AGH 100RK Kraków 3:1, Avia Świdnik – TKS Tychy 3:1, Stal Nysa – Cuprum Lubin 2:3, Ślepsk Suwałki – MKS Będzin 0:3

Andrzej Materski