Źródło: M

Gra lepsza od wyniku

Siedlecka Pogoń po wyrównanym spotkaniu przegrała z Arką Gdynia 8:20.

Mecz na szczycie Ekstraligi zakończył się wygraną lidera nad wiceliderem.

Arka wygrała w Siedlcach po bardzo wyrównanym spotkaniu. Goście zapewnili sobie zwycięstwo dopiero w końcówce spotkania. W pierwszej połowie akcje ofensywne oraz okazje punktowe miały oba zespoły, ale to goście byli skuteczniejsi i do przerwy prowadzili 10:0. Po zmianie stron oba zespoły zdobyły punkty po karnych i Arka wysforowała się na prowadzenie 13:3. Od tego momentu przez 20 min dominowali gospodarze. Potem do głosu doszedł znów zespół z Gdyni, w którym brylował Dawid Banaszek. Wicemistrzowie Polski odskoczyli na 20:3, ale w samej końcówce siedlczanom po szarży Bartosza Nasiłowskiego udało się zmniejszyć rozmiary przegranej.

Ekstraliga

5 kolejka

MKS Pogoń Siedlce – Arka Gdynia 8:20 (0:10). Punkty: Nasiłowski 5, Gasik 3 – Banaszek 15, Sirocki 5

Pogoń: Wierzejski (62 K. Biernacki), Chróściel, Mróz, Antoszczuk, Dybowski, Muszyński, Kargol, Mirosz, Pietrzyk, Lorentowicz (74 Plichta), Lament, Pawelec, Gołąb, Nasiłowski, Gasik. Trener: Więciorek.

Pozostałe wyniki: Posnania Poznań – Orkan Sochaczew 17:20, Budowlani Lublin – Lechia Gdańsk 16:17, Budowlani Łódź – Ogniwo Sopot 24:7