Grają do końca

Lider z Radzynia rozbił beniaminka z Malawy; bialczanie zaczęli źle, ale skończyli dobrze w Targowiskach.

Jedenastka z Radzynia Podlaskiego zainkasowała kolejne trzy punkty. Orlęta zmierzyły się ze Strumykiem Malawa i bez problemu wygrały 4:0. Dominacja i przewaga radzynian nie podlegała dyskusji. Prowadzenie dla Orląt zdobył Jurij Mychalczuk po zespołowej akcji. Potem goście próbowali zastawić pułapkę ofsajdową, co się im nie udało i Marek Piotrowicz podwyższył na 2:0. Po przewie w polu karnym przytomnie zachował się Król, podwyższając na 3:0. Wynik meczu ustalił Andrzej Danielak, wykorzystując podanie Piotrowicza. Padły cztery gole, a mogło być ich więcej, bowiem okazji nie wykorzystali m.in.: Mychalczuk, Zmorzyński i Pliszka. Goście najlepszą okazje mieli w 77 min., kiedy to po faulu Wróblewskiego na Skale strzał z rzutu karnego Brudka obronił Krzysztof Stężała. Trzy punkty zdobyło tez Podlasie w Targowiskach. Mecz zdecydowanie lepiej zaczął miejscowy Partyzant zdobywając prowadzenie już na początku meczu, potem gospodarze zdobyli jeszcze dwie bramki nieuznane przez arbitra, trafili też w poprzeczkę. Pod koniec I połowy podwyższyli jednak z rzutu karnego (faul Litwiniuka). Ekipa z Białej Podlaskiej ruszyła po przerwie do przodu i w 67 min. Wojciech Hołoweńko zdobył kontaktowego gola. Partyzant zaczął grać coraz bardziej nerwowo i w końcówce bialczanie zdobyli dwie bramki. Najpierw Arkadiusz Maksymiuk strzałem z dystansu i odbiciu piłki od poprzeczki wyrównał w 83 min., a następnie w 89 Łukasz Sawtyruk zdobył zwycięską bramkę.

Moim zdaniem

Wojciech Hołoweńko

W pierwszej połowie graliśmy bardzo źle. Po zmianie stron gospodarze z minuty na minutę opadali z sił. Kiedy zdobyliśmy kontaktową bramkę, widać było wyraźnie, że gospodarze zaczęli grać bardzo nerwowo i kolejne nasze bramki były kwestią czasu.

III liga

lubelsko-podkarpacka

21 kolejka

Orlęta Radzyń Podlaski – Strumyk Malawa 4:0 (2:0)

Bramki: Mychalczuk 16, Piotrowicz 40, Król 47, Danielak 57

Orlęta: Stężała – Wróblewski (81 Krośko), Zarzecki, Kazubski, Kuśmirek, Pliszka, Wójcik (71 Borysiuk), Król (67 Zmorzyński), Piotrowicz, Danielak (75 Struski), Michalczuk. Trener: Grzesiak.

Partyzant Targowiska – Podlasie Biała Podlaska 3:2 (2:0)

Bramki: Łanucha 3, Walaszczyk 45 (k.) – Hołoweńko 67, Maksymiuk 83, Sawtyruk 89

Podlasie: Wasiluk – Jędrzejuk, Adamiuk, Mirończuk, Komar, Sobiczewski, Litwiniuk, Maksymiuk, Jesionek, Hołoweńko, Sawtyruk. Trener: Gieworkian.

Pozostałe wyniki:

Avia Świdnik – Unia Nowa Sarzyna 1:0, Stal Mielec – Polonia Przemyśl 4:3, Chełmianka Chełm – Stal Kraśnik 2:4, KS Zaczernie – Tomasovia Tomaszów Lubelski 1:1, Stal Sanok – Karpaty Krosno 1:1, Izolator Boguchwała – Siarka Tarnobrzeg 1:0