Aktualności
Gratulujemy Kindze!

Gratulujemy Kindze!

Dziennikarka „Echa” Kinga Ochnio zdobyła pierwsze miejsce za cykl publikacji w kategorii „artykuły prasowe i internetowe” w konkursie „W rolnictwie można pracować bezpieczniej”.

Za cykl audycji radiowych wyróżnienie przyznano Andrzejowi Ilczukowi, dziennikarzowi Katolickiego Radia Podlasie. Serdecznie gratulujemy!

Do 26 edycji konkursu zgłoszono 89 publikacji: 44 publikacje prasowe i internetowe, 19 audycji radiowych i 26 audycji telewizyjnych. Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się 11 marca w Centrali Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

W wydarzeniu uczestniczyła prezes KRUS dr Aleksandra Hadzik.

Celem Konkursu jest oddziaływanie na poprawę bezpieczeństwa pracy oraz zdrowia rolników i ich rodzin poprzez upowszechnianie wiedzy o zagrożeniach i popularyzowanie ustanowionych przez prezesa Kasy „Zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym” oraz w „Wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych, związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie należy powierzać dzieciom poniżej 16 lat”. W 26 edycji zwrócono uwagę na zapobieganie wypadkom i chorobom związanym z obecnością zwierząt w gospodarstwie rolnym.

A. Hadzik podziękowała uczestnikom konkursu za wspieranie działań prewencyjnych KRUS oraz „za podejmowanie w swoich publikacjach trudnego i niekomercyjnego tematu bezpieczeństwa pracy”.

Podczas wydarzenia podsumowano również ubiegłoroczne działania prewencyjne Kasy.

Na zakończenie wydarzenia prezes KRUS zapowiedziała także kolejną, 27 edycję konkursu na publikacje, którego tematem będzie 30-lecie działalności prewencyjnej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Ze względu na obostrzenia związane z pandemią uroczystość odbywała się w formacie online na kanale Kasy na FB.

AW