Diecezja

Grupa szybkiego reagowania

29 czerwca w wisznickiej parafii odbył się Diecezjalny Dzień Akcji Katolickiej. Spotkanie było okazją do podsumowań, formacji oraz integracji.

Rozpoczęło się od Mszy św. pod przewodnictwem dziekana ks. kan. Jana Pieńkosza. Homilię wygłosił diecezjalny asystent AK ks. Tomasz Kostecki. Podkreślał, by słowa „akcja” nie utożsamiać z czymś chwilowym, ale raczej z działaniem, formacją i pewnym procesem. - Na nasze zaangażowanie w Kościele trzeba patrzeć jak na coś stałego. Mamy pewne punkty, wydarzenia, w które zawsze się włączamy, i można by je długo mnożyć, ale tak naprawdę bycie w Akcji Katolickiej oznacza „bycie w działaniu”, trwanie w zaangażowaniu.

Jest ono możliwe tylko wtedy, gdy czujemy się odpowiedzialni za Kościół, gdy czujemy się jego cząstką. Osoby, które są zaangażowane w jego życie, czują, że to nasz Kościół – mówił ks. T. Kostecki. Przypominał, że priorytetem w AK są trzy słowa: widzieć, ocenić i działać.

 

Stawiać innych na nogi

W drugiej części homilii asystent AK nawiązał do czytań mszalnych, a szczególnie do historii uzdrowienia żebraka. – Piotr i Jan nie mieli złota ani srebra, ale mieli moc Chrystusa i swoją wiarę, dzięki którym sprawili, że tamten biedak stanął na nogi. ...

AWAW

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł