Kościół

Grzesznik w Kościele

Co o Bogu może powiedzieć młody youtuber, influencer, twórca materiałów wideo? Okazuje się, że całkiem sporo.

Tomasz Samołyk na swoich kanałach opowiada o tym, jak uwalnia się od nałogów, poznaje siebie, a poprzez to staje bardziej wolny i radosny. Tym razem swoją historią i przemyśleniami podzielił się z uczestnikami cyklu spotkań „Przekroczyć siebie”. Aula I Katolickiego Liceum im. Świętej Rodziny w Siedlcach w środę wieczorem 11 maja wypełniona była po brzegi. Tym razem goście zostali zaproszeni do wysłuchania historii, jak Bóg działa w życiu konkretnego człowieka. - Wiele osób pyta mnie, dlaczego mówię o tym wprost - przyznał T. Samołyk. - Kiedyś nie chciałem, bo bałem się reakcji otoczenia, odrzucenia. 28 lat ukrywałem swoje problemy. Ale po moich świadectwach wiele osób się otwiera, zdradza, że to historia ich życia. Choćby dla kilku osób warto o tym mówić, bo z tego jest wyjście. To nałóg jak każdy inny. - Nie czuję się nauczycielem, a raczej świadkiem.

– Nie chcę pouczać. Mówię o swoim życiu z czystej miłości do was – dodał, tłumacząc, że przecież każdy ma swoją historię, jest w takim, a nie innym momencie życia, a to, że znalazł się tego dnia akurat w tej sali, też może sporo znaczyć.
Historię swojego życia T. Samołyk rozpoczął od pokazania zdjęcia, które zostało zrobione mu w dzieciństwie, a które wiąże się z traumatycznym przeżyciem, jakie zaważyło na jego dalszym postępowaniu. – To były lata 90, byłem z rodzicami w gościach – opowiadał. – Poszedłem do łazienki i tam znalazłem gazetę z ostrą pornografią. Nie umiem opisać tego, co czułem, ale przeżyłem to bardzo mocno. Pamiętam dwie emocje: przerażenie, bo wiedziałem, że rodzicom by się to nie spodobało, ale też ekscytację, fascynację. Do dziś wszystko pamiętam – wspominał, dodając, że jego zmaganiem, grzechem stała się nieczystość. – Wszedłem w to na maksa – przyznał. – Zbyt późno poszedłem na terapię, wiele lat leczyłem się siłą woli, modlitwą. Zbyt późno dowiedziałem się, że popadłem w mechanizm uzależnieniowy. ...

JAG

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł