Region
Źródło: ARCHIWUM
Źródło: ARCHIWUM

Hala targowa na sprzedaż

Zabytkowa hala targowa, znajdująca się w centrum Siedlec, została wystawiona na sprzedaż.

Cena wywoławcza budynku należącego do Centrum Kultury i Sztuki to 4 mln zł.

Od maja ubiegłego roku nieruchomość dzierżawiła sieć sklepów „Topaz”, która przejęła 100% udziałów spółki „Hala Targowa” Sp. z o.o. Tym samym w posiadanie sieci przeszły trzy punkty handlowe w Siedlcach: Hala Targowa II przy ul. Daszyńskiego, Hala Targowa III na ul. Wyszyńskiego oraz zabytkowa Hala Targowa I przy ul. Armii Krajowej, w której rozpoczęto już remont.

Umowa z siecią „Topaz” na dzierżawę budynku obowiązuje aż do 2032 r., w związku z tym najemca ma prawo pierwokupu. Właściciel firmy nie chce jednak wypowiedzieć się na temat planów nabycia hali. – W związku z ogłoszonym przetargiem na sprzedaż hali targowej w Siedlcach sieć sklepów „Topaz” nie udziela informacji dotyczących tego obiektu – informuje Anna Andraka, kierownik działu marketingu sieci sklepów „Topaz”.

Plany dotyczące sprzedaży budynku pojawiły się już w ubiegłym roku, kiedy dobiegała końca umowa na dzierżawę nieruchomości przez spółkę „Hala Targowa”. Pieniądze ze sprzedaży budynku miały zostać przeznaczone na zagospodarowanie budynku przy ul. Bp. Świrskiego, który przylega do CKiS. Dyrektor Mariusz Orzełowski zdecydował wówczas o przedłużeniu dzierżawy ze spółką, która wkrótce po podpisaniu umowy została wchłonięta przez sieć sklepów „Topaz”. Pozyskane z dzierżawy pieniądze ośrodek kultury przeznaczał na swoją działalność.

Czym podyktowana była zatem decyzja o zbyciu hali i czy nadal aktualne są plany dotyczące przeznaczenia pieniędzy uzyskanych ze sprzedaży? Tego nie udało się nam ustalić, pomimo wielu prób skontaktowania się z dyrektorem Orzełowskim.

Przetarg odbędzie się 28 lutego, o 13.00, w siedzibie CKiS.

KO