
Historyczne wyniki
Podczas IV rundy Lekkoatletycznego Grand Prix Województwa Łódzkiego, które odbyło się 21 grudnia 2024 r. w Spale, w skoku w dal uzyskał 6,72 m, natomiast 60 m pokonał w czasie 6,98 s. Tym samym młody sportowiec po raz pierwszy w historii polskiej lekkoatletyki złamał barierę 7 s. - Poprzedni rekord - 7,01 s - również należał do Szymona - podkreśla Rafał Wysocki, pod którego okiem trenuje Sz. Dołęga. - Potem zeszliśmy do 7,00, a teraz udało się do 6,98 s.
Szczególnie cieszy fakt, że było to zrobione w pełnym treningu, czyli potencjał na jeszcze szybsze bieganie jest i liczymy na to, że już za półtora miesiąca z halowych mistrzostw Polski do lat 18 Szymon przywiezie kolejny medal, powiększając swoją kolekcję, bo w 2024 r. było ich cztery – wylicza. – To nie była docelowa impreza, więc i przygotowania nie były aż tak dokładne – dodaje Sz. Dołęga. – Najważniejsze dla mnie są halowe mistrzostwa Polski we Wrocławiu, dlatego cieszy fakt, że udało się zbić te 7 s i że to właśnie ja jestem pierwszym młodzikiem, któremu udało się to osiągnąć – przyznaje.
Ambasador miasta
Także władze miasta dostrzegają sukcesy sportowca, od lat finansując jego treningi. Podczas grudniowej sesji rady miasta – w dowód uznania – wręczyły jemu oraz jego trenerowi pamiątkowy grawerton. – Osiągnięcia te są powodem dumy dla Siedleckiego Klubu Sportowego Feniks oraz całego naszego miasta – podkreślał przewodniczący rady miejskiej Robert Chojecki. – Dziękujemy za godne reprezentowanie Siedlec na arenie sportowej, życzymy dalszych sukcesów, niech Pana wyczyny staną się inspiracją dla innych – dodał. Pamiątkowy grawerton wręczył prezydent miasta Tomasz Hapunowicz. Z kolei R. Wysocki podkreślił, jak ważna jest współpraca stowarzyszenia Feniks z miastem i Agencją Rozwoju Miasta Siedlce. Dodał też, że po cichu liczy na remont stadionu lekkoatletycznego, gdzie trenują jego podopieczni.
JAG