Sport
Źródło: ARCHIWUM
Źródło: ARCHIWUM

Historyczny awans

Sportowo zrobiliśmy wszystko. Uzyskaliśmy awans. Co do bazy, wiele nie możemy zrobić. To należy do samorządu. W obecnej sytuacji zmuszeni jesteśmy do gry w Mrozach lub Kałuszynie. Prawdopodobnie będzie to obiekt w tej pierwszej miejscowości.

Panie Prezesie, gratulacje zawodników, działaczy, sponsorów i kibiców, którzy was wspierali, za największy sukces w historii klubu – awans do IV ligi.

Bardzo dziękuję.

Co, Pana zdaniem, zadecydowało o tym, że Jutrzenka wygrała siedlecką okręgówkę i awansowała do IV ligi?

Na sukces z pewnością miała wpływ dobra współpraca ze sponsorami, którym chcę serdecznie podziękować – szczególnie urzędowi gminy i wójtowi Krzysztofowi Miklaszewskiemu, firmie „Majsterpol” pana Kosińskiego, „Agro-plant” Marcina Warchoła, „Budbet” Tadeusza Bartnickiego i innym.

Sponsorzy pomogli w sprawach finansowych i organizacyjnych, ale awans na boisku wywalczyli piłkarze. Czym charakteryzował się zespół Jutrzenki?

Chcę podkreślić rolę, jaką odegrał Radosław Gielo, szkoleniowiec zespołu. Radkowi, mojemu koledze, udało się pozyskać zawodników z rożnych klubów naszego regionu i stworzyć drużynę, która, jak się okazało, spisała się bardzo dobrze.

Kto stanowił o sile Jutrzenki? Kilku piłkarzy czy jednak cały zespół?

Drużyna stanowiła dobry kolektyw i każdy w niej spełniał swoją rolę. Niemniej do najbardziej wyróżniających się zawodników należeli: doświadczony, bo liczący sobie 41 lat, Dariusz Zwierz; byli piłkarze Pogoni Siedlce – Michał Osiej i Bartek Radzikowski oraz inni – związani z Jutrzenką od lat – Grzegorz Szewczyk, Paweł Gujski czy Jarek Kielak, który występował u nas do jesieni ubiegłego roku.

W zespole grał też nasz czołowy bokser Rafał Jackiewicz, znany z talentu i zamiłowania do piłki nożnej.

Rafał zagrał u nas tylko kilka spotkań ze względu na swoje obowiązki jako boksera, ale dużo nam pomógł, jak choćby w meczu w Sokołowie Podlaskim.

Najgroźniejszym rywalem w walce o IV ligę był Naprzód Skórzec?

Walka trwała do końca rozgrywek. W trakcie rywalizacji pogubiliśmy punkty, potem przydarzyło się to Naprzodowi. Niewielką przewagę udało nam się jednak utrzymać do końca.

Przed wami IV liga. To duże wyzwanie dla takiego klubu jak Jutrzenka?

Bez wątpienia czeka nas trudne zadanie.

Co z obiektem, na którym można rozgrywać IV-ligowe mecze?

Sportowo zrobiliśmy wszystko. Uzyskaliśmy awans. Co do bazy, wiele nie możemy zrobić. To należy do samorządu. W obecnej sytuacji zmuszeni jesteśmy do gry w Mrozach lub Kałuszynie. Prawdopodobnie będzie to obiekt w tej pierwszej miejscowości. Zresztą, przeprowadziliśmy już w tej sprawie pierwsze rozmowy.

Kadra ulegnie zmianie?

Chcemy ją uzupełnić 2-3 piłkarzami, z którymi rozmawiamy na temat gry w naszym zespole.

Macie w planach zgrupowanie?

To raczej nie wchodzi w rachubę. Raz, że koszty, po drugie – zawodnicy mają różne obowiązki i trudno byłoby im uczestniczyć w takim przedsięwzięciu. Będziemy jednak się przygotowywać na miarę naszych możliwości, do tego rozgrywać sparingi. W planach mamy grę z Polonią Warszawa (młoda ekstraklasa), Pogonią Siedlce czy Spartą Jazgarzew.

Wystarczy wam środków finansowych na grę w IV lidze?

Wzrosną przede wszystkim koszty opłat sędziowskich i wyjazdów. Myślę jednak, że z opłatami, jak i innymi kosztami jakoś sobie poradzimy.

Dziękuję za rozmowę.


Jutrzenka Majsterpol Cegłów

Prezes: Adam Kaczorek.

Trener: Radosław Gielo. Asystenci: Andrzej Sieradzki, Michał Wadas.

Kadra zespołu:

Bramkarze: Biarda Jakub (wiek: 20 lat/poprzedni klub: Pogoń Siedlce), Zawadzki Piotr (29/wychowanek);

Obrońcy: Cyran Marcin (31/w), Gujski Paweł (33/w/Watra Mrozy), Kowalski Adrian (23/w), Księżopolski Paweł (22/Victoria Kałuszyn), Lewandowski Jakub (26/Mazovia Mińsk Maz.), Płochocki Tomasz (20/Drukarz Warszawa), Zwierz Dariusz (41/w/Mazovia Mińsk Maz.);

Pomocnicy: Gołoś Kamil (21/Pogoń Siedlce), Gruszczyński Bartłomiej (20/MOSiR Mińsk Maz.), Kozyra Sebastian (23/Mazovia Mińsk Maz.), Maciejewski Michał (25/Fenix Siennica), Mistewicz Paweł (22/w/Tęcza Piaseczno), Pawłowicz Marcin (22/Mazovia Mińsk Maz.), Radzikowski Bartosz (21/Pogoń Siedlce), Sieradzki Andrzej (21/Zryw Sobolew);

Napastnicy: Bondara Michał (21/Promnik Łaskarzew), Jackiewicz Rafał (32/Tęcza Piaseczno), Osiej Michał (21/Pogoń Siedlce), Wadas Michał (26/w/Victoria Kałuszyn).

Ponadto jesienią grali: bramkarz Radzikowski Hubert (kontuzja), obrońcy – Grzelak Jan (nie wznowił treningów) i Kielak Jarosław (przerwał treningi), pomocnicy – Pawlak Patryk (transfer do Poloneza Mordy), Czerwonka Daniel i Duda Rafał (obaj II zespół), napastnik Pękała Michał (rezygnacja z gry).

Główni sponsorzy: Urząd Gminy w Cegłowie oraz firmy Majsterpol, Agro-Plant, Budbet.

Andrzej Materski