Aktualności
Horyzonty młodości

Horyzonty młodości

7 marca uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Siedlcach wezmą udział w wydarzeniu pn. „Warsztaty Mazowsze - Horyzonty młodości”.

W warsztatach z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości połączonych z prezentacją wyników współpracy z partnerami z Europy i Stanów Zjednoczonych uczestniczyć ma ponad 150 uczniów siedleckiego „Ekonomika”.

Spotkania edukatorów, nauczycieli trwają regularnie od połowy stycznia i mają na celu analizę zagadnień globalnej współpracy w kontekście edukacyjnym oraz próbę zidentyfikowania obszarów, w których uczniowie z Mazowsza i Siedlec mogą aktywnie uczestniczyć, wnosząc wartości charakterystyczne dla Polaków. Celem międzynarodowych projektów dzieci i młodzieży w ramach TED jest natomiast wspieranie różnorodnych potrzeb edukacyjnych, poznawanie innych kultur, jak również tworzenie materiałów edukacyjnych dostosowanych do różnych poziomów umiejętności i zainteresowań uczniów. Kolejne zadania to wykorzystywanie nowoczesnych technologii edukacyjnych w procesie nauczania i zwiększenie zaangażowanie i motywacji do praktycznej nauki języków obcych. Dodatkowo uczestniczenie w interaktywnym projekcie społecznym przyczynia się do rozwoju innowacyjnych metod oraz ma pokazywać piękno Mazowsza i Siedlec w środowisku międzynarodowym. Jak zaznaczają organizatorzy, uczestnictwo młodych ludzi w interaktywnych warsztatach 7 marca – w projekcie z wirtualnej rzeczywistości – przygotowanych przez firmę Holistic Social Media, w spotkaniu z social menagerem oraz w gali podsumowującej projekt transatlantycki będzie skuteczną kampanią promocyjną na rzecz szkoły, miasta i regionu.

Działania projektowe obejmują: warsztaty dla dzieci i młodzieży z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości (interaktywne warsztaty edukacyjne) dla uczniów; dzielenie się doświadczeniem pracy w zawodzie – współpraca z przedsiębiorcami, specjalista w ramach promocji w social mediach z firmy Holistic Social Media; przedstawienie wyników pracy transatlantyckiej, spotkań online i projektu społecznego łączącego idee i kreatywność uczestników, pokazującego dobra Mazowsza i Siedlec; tworzenie atrakcyjnych materiałów promocyjnych na media społecznościowe, dla lokalnych mediów (radio, TV, gazeta) oraz dla partnerów zagranicznych i mediów o zasięgu międzynarodowym.

Patronat honorowy nad warsztatami odbywającymi się w ramach międzynarodowego Transatlantyckiego Dialogu Edukatorów objął marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik. Partnerem strategicznym jest samorząd województwa mazowieckiego. Działania projektowe wspiera również Instytut Językoznawstwa i Literaturoznawstwa Uniwersytetu w Siedlcach wraz z dr. hab. Sławomirem Sobierajem, profesorem uczelni, oraz dyrektor ZSP nr 2 w Siedlcach Jolanta Duk.