Huragan w Tyszowcach

Międzyrzecki Huragan pod wodzą nowego trenera rozgromił Huczwę w Tyszowcach, remisy Orląt radzyńskich w Lubartowie i łukowskich we Włodawie. Szósta porażka Dwernickiego.

W piątek na dzień przed spotkaniem Huraganu z Huczwą nastąpiła zmiana na stanowisku I trenera seniorów. Marka Pietruka zastąpił Andrzej Mironiuk pracujący dotychczas z młodzieżą w Huragnie, a zawodowo będący kierownikiem delegatury w Białej Podlaskiej Lubelskiego Kuratorium Oświaty. Pod wodzą nowego szkoleniowca Huragan zagrał bardzo skutecznie i wygrał pewnie 4:0 w Tyszowcach. Już po 17 minutach po bramkach Wereszczaka i Szczepaniuka goście prowadzili 2:0. Posiadali przez cały czas inicjatywę i kolejne dwa ciosy zadali w 53 i 73 minucie, a na listę strzelców wpisali się Andrzejczuk i ponownie Szczepaniuk, kończąc udaną akcję Wereszczak – A. Kwaśniewski. Lider radzyńskie Orlęta blisko były zdobycia 3 kolejnych punktów. Do 87 były lepszym zespołem i zasłużenie prowadziły 1:0 po bramce Krzysztofa Kępy w 59 minucie. Mimo że od 65 minuty goście grali w „10” po drugiej żółtej kartce Łukasza Kępy, to raczej nic nie wskazywało, że mogą stracić punkty. Jednak w ostatniej minucie doliczonego czasu gry po rzycie rożnym i strzale Bielaka stracili bramkę i z Lubartowa wywieźli tylko remis. Podobny przebieg miało spotkanie w Rejowcu. Orlęta długo nie mogły zdobyć bramki i dopiero udało się to w 87 minucie. Po faulu w polu karnym na Kieryle sędzia podyktował „11” skutecznie wyegzekwowaną przez Ozygałę. Wydawało się, że łukowianie mają 3 punkty w kieszeni, a jednak tak się nie stało. Trzy minuty potem gospodarze rzutem na taśmę z rzutu wolnego zdobyli wyrównującego gola. Beniaminek ze Stoczka Łukowskiego mimo niezłej i ambitnej gry nie dał rady Sparcie w Rejowcu tracą bramki w 9 i 37 minucie. Zespół Dwernickiego w dalszym ciągu jest zatem bez zdobyczy punktowej.

IV liga lubelska

6 kolejka:

Sparta Rejowiec Fabryczny – Dwernicki Stoczek Łukowski 2:0 (2:0). Bramki: Ziarkowski 9, M. Adamiec 37

Dwernicki: Baczewski – Kołodziej, Kot (70 Lisiewicz), Konieczny, Sadowski, Matyjasek, Czub (46 Kowalski), Skrzymowski, Dawidek (80 Szczygieł), Kajka (65 Krukow), Osiak. Trener: Drosio.

Huczwa Tyszowce – Huragan Międzyrzec Podlaski 0:4 (0:2). Bramki: Wereszczak 11, A. Szczepaniuk 17, 73, Andrzejczuk 53

Huragan: Radzikowski – J. Szczepaniuk, Wajszczuk, Korniluk, Cap (78 Grudziński), A. Szczepaniuk, Kwaśniewski, Chromik (60 Rostek), Chilimoniuk (65 Stec), Wereszczak, Andrzejczuk (72 Ślósarski). Trener: Mironiuk.

Włodawianka Włodawa – Orlęta Łuków 1:1 (0:0). Bramki: Kruk 90 – Ozygała 87 (k)

Orlęta: Lisiewicz – Wysokiński, Izdebski, Ozygała, Szewczak, Matuszewski, Wryk, Buga, Romaniuk (76 Purzycki), Markowski (59 Kiryło), Gaj (89 Orzyłowski). Trener: Różański.

Lewart Lubartów – Orlęta Radzyń Podlaski 1:1 (0:0). Bramki: Bielak 90+4′ – Kępa 59′

Orlęta: Stężała – K. Kępa (74 Grochowalski), Kozłowski, Kuśmirek, Szymala (90 Koczkodaj), Leszkiewicz, Borysiuk, Pliszka, Łukasz Kępa, Piotrowicz (90 Brzostek), Czarnecki (46 Puła). Trener: Wójcik.

Czerwona kartka: 65’ Łukasz Kępa (Orlęta; za drugą żółtą)

Pozostałe wyniki: Lublinianka Lublin – Roztocze Szczebrzeszyn 1:0, Orion Niedrzwica Duża – Stal Kraśnik 0:2, Janowianka Janów Lubelski – BKS Unia Bełżyce 1:0, Start Krasnystaw – Wieniawa Lublin 2:2