Huśtawka nastrojów

Lider z Siedlec po dobrym i emocjonującym meczu zremisował ze Stalą w Mielcu.

Bardzo dobre spotkanie rozegrały zespoły Stali Mielec i Pogoni Siedlce. Mecz mógł przypaść do gustu wszystkich obserwatorom – dobre tempo, akcje ofensywne z obu stron, zmienność wyniku i sześć bramek – to musiało się podobać. Pogoń zaczęła fatalnie i po 10 minutach przegrywała 0:2 po bramkach Macieja Domańskiego, kiedyś testowanego w klubie z Siedlec. Goście jednak, jak na lidera przystało, nie dali za wygraną i ruszyli do odrabiania strat. W 36 minucie Daniel Dybiec – w zamieszaniu podbramkowym po zagraniu Jarosława Ratajczaka – zdobył kontaktowego gola. W doliczonym czasie do pierwszej połowy Łukasz Zaniewski wyrównał wynik spotkania. Po zmianie stron Pogoń dalej atakowała, mając kolejne okazje bramkowe, a jedną z nich w 62 minucie wykorzystał Krystian Wójcik. Po objęciu prowadzenia siedlczanie niepotrzebnie się cofnęli i do ofensywy ruszyła Stal. Jej ataki zostały uwieńczone w 80 minucie, kiedy to na listę strzelców wpisał się Kamil Kościelny. Tuż przed końcem meczu Michał Pruchnik ze Stali trafił w słupek.

II liga wschodnia

8 kolejka

Stal Mielec – Pogoń Siedlce 3:3 (2:2). Bramki: Domański 8, 10, Kościelny 80 – Dybiec 36, Zaniewski 45+2, K. Wójcik 62

Pogoń: Kozaczyński 7 – Ł. Wójcik 6, Dybiec 6, Urbański 5, Ratajczak 4 (58 Dziubiński 5), Odunka 5 (64 Czerkas 5), Rodak 6, Stromecki 6, K. Wójcik 7, Guzek 7, Zaniewski 6 (84 Demianiuk). Trener: Daniel Purzycki

Pozostałe wyniki: Pelikan Łowicz – Radomiak Radom 2:1, Limanovia Limanowa – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:0, Motor Lublin – Stal Rzeszów 1:1, Wisła Puławy – Concordia Elbląg 2:0, Olimpia Elbląg – Siarka Tarnobrzeg 2:0, Znicz Pruszków – Wigry Suwałki 1:2, Legionovia Legionowo – Garbarnia Kraków 1:2, Olimpia Zambrów – Stal Stalowa Wola 1:0.