Aktualności
I Diecezjalny Kongres Służby Liturgicznej

I Diecezjalny Kongres Służby Liturgicznej

22 maja, o 10.00, rozpocznie się I Diecezjalny Kongres Służby Liturgicznej. Odpowiedzialnymi za organizację w dekanatach są dekanalni referenci ds. liturgii.

Jak czytamy w komunikacie biskupa siedleckiego, celem kongresu jest zebranie w jednym kościele w dekanacie członków służby liturgicznej, aby podzielić się wspólnie doświadczeniem posługi ministranckiej, wysłuchać konferencji poświęconej liturgii oraz doświadczyć wspólnoty ministranckiej. Centrum Kongresu stanowi Eucharystia. 

Kongres składał się będzie z dwóch etapów. Pierwszy, wspólny dla wszystkich, transmitowany będzie za pośrednictwem FaroTV z katedry siedleckiej w godz. 10.30-11.30. W programie tego etapu przewidziano: słowo bp. Kazimierza Gurdy, konferencję liturgiczną, którą wygłosi ks. dr Łukasz Celiński, pracę z ministrantami i świadectwa – ten punkt poprowadzi ks. Tomasz Koprianiuk, oraz informacje bieżące z duszpasterstwa liturgicznego. Bp K. Gurda zwraca uwagę, by księża odpowiedzialni za spotkanie w dekanacie zatroszczyli się o taką organizację spotkania, która uwzględni możliwość obejrzenia transmisji.

Drugi etap kongresu, zorganizowany w dekanatach, to Eucharystia o 12.00.

LI