Aktualności
I Diecezjalny Turniej Szachowy

I Diecezjalny Turniej Szachowy

Zawody odbędą się w niedzielę, 29 września, o 12.00, w sali konferencyjnej urzędu gminy w Sarnakach. Poprzedzi je Msza św. o 10.00. Zaproszenie do udziału w zawodach skierowane jest do przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Celem turnieju – jak zaznacza w imieniu organizatorów ks. Krzysztof Domaraczeńko – jest promowanie systemu parafiadowego współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży opartego na starożytnej greckiej triadzie stadion – teatr-świątynia oraz uczczenie św. Teresy – patronki szachów. Rywalizacja odbędzie się w czterech kategoriach: grupa D13 – dziewczęta z przedszkoli i ze szkół podstawowych; grupa D19 – dziewczęta z gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych; grupa C13 – chłopcy z przedszkola i szkół podstawowych; grupa C19 – chłopcy z gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych. 

W każdej grupie prowadzona jest klasyfikacja indywidualna. O kolejności w turnieju decyduje liczba zdobytych punktów. Prowadzona jest także klasyfikacja parafialna. Obowiązuje: 7 rund systemem szwajcarskim; tempo gry: 15 minut dla każdego zawodnika na całą partię (kojarzenie komputerowe). Opiekę sędziowską poprowadzi Józef Flaziński z Sokołowa Podlaskiego. Trzech najlepszych zawodników w swojej kategorii otrzyma medale, czasopisma i książki; każdy startujący otrzyma zaś dyplom.

Organizatorami turnieju są: Gminny Ośrodek Kultury w Sarnakach, diecezjalne duszpasterstwo sportu, Parafialny Klub Sportowy „Fides” w Węgrowie oraz Stowarzyszenie im. św. Józefa Kalasancjusza „Parafiada” w Warszawie. Sponsorzy: Gminny Ośrodek Kultury w Sarnakach, Parafialny Uczniowski Klub Sportowy „Fides” w Węgrowie oraz Stowarzyszenie im. św. Józefa Kalasancjusza „Parafiada” w Warszawie. Zgłoszenia należy przesyłać na adres: kdomar@wp.pl, tel. 602-826-454, gg 4011158, a także www.chessarbiter.com lub  jozek@flazinski.pl. Więcej informacji na stronach: www.dlsz.szach.net i www.smpd.pl.

WA