Aktualności
I Korowód Świętych

I Korowód Świętych

31 października ulicami miasta po raz pierwszy przejdzie korowód świętych będący radosną formą świętowania wigilii uroczystości Wszystkich Świętych. Do udziału w nim gorąco zapraszają siostry nazaretanki.

Poprzez organizację tej imprezy o charakterze religijnym, rodzinnym i społecznym chcemy zachęcić do poznawania własnych patronów: świętych i błogosławionych, którzy byli takimi ludźmi jak my. Poznając ich życie i podążając ich śladami, łatwiej iść przez codzienność i dotrzeć do obranego celu – uzasadniają. Orszak wyruszy z placu na terenie Niepublicznego Przedszkola Sióstr Nazaretanek o 17.00 i podąży do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1. Punktem kulminacyjnym tego wydarzenia będzie Bal Wszystkich Świętych. Dobra zabawa – murowana!

Uczestnicy korowodu powinni oczywiście upodobnić się do swoich patronów lub ulubionych świętych, troszcząc się – z pomocą rodziców – o odpowiednie przebranie i rekwizyty. Powinni również wziąć ze sobą latarki lub lampiony, jak też własnoręcznie zrobione instrumenty muzyczne. Honorowy patronat nad I Łukowskim Korowodem Świętych objął bp Kazimierz Gurda oraz burmistrz Łukowa Dariusz Szustek.

LI