I liga! I liga! SKK!

Koszykarze SKK Siedlce wygrali w Pleszewie barażowy turniej o awans do I ligi i w przyszłym sezonie zagrają na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej - Tauron Basket Ligi.

Podopieczni Tomasza Araszkiewicza i Wiesława Głuszczaka zwyciężyli w turnieju ostatniej szansy. Siedlczanie odnieśli w nim dwa zwycięstwa i uzyskali promocję do I ligi. Cichym faworytem turnieju byli gospodarze, Open Basket Pleszew. Miejscowi, jak i siedlczanie, najpierw bez problemów ograli innego rywala, Unię Tarnów, i o wszystkim decydował mecz pomiędzy obiema drużynami. Dramaturgia spotkania była niezwykła. Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando miejscowych, którzy zdołali wypracować sobie 16-punktową przewagę. W drugiej części meczu obraz gry uległ radykalnej zmianie. Siedlczanie z minuty na minutę odrabiali straty, wprawiając w osłupienie zarówno rywali, jak i ich sympatyków. Na początku czwartej kwarty podopieczni trenerów Araszkiewicza i Głuszczaka zdołali wyjść na prowadzenie, którego nie oddali do końca spotkania. – W drugiej połowie zagraliśmy koncertowo – powiedział po spotkaniu opiekun SKK Tomasz Araszkiewicz. O dominacji siedlczan w tej części niech świadczy fakt zdobycia 52 punktów przy 25 punktach przeciwnika. Awans SKK Siedlce to niewątpliwie największy sukces w historii siedleckiego basketu i klubu. Gratulacje należą się trenerom, zawodnikom, zarządowi i osobom związanym z klubem.

Wyniki

Open Basket Pleszew – Unia Tarnów 86:63 (23:13, 21:14, 21:21, 21:15)

SKK Siedlce – Unia Tarnów 90:68 (27:20, 23:15, 22:13, 18:20)

SKK: Sulima 22 (4×3), Dębski 20 (1), K. Chomka 13 (1), Czyż 10, Wójcicki 9 (1), Bal 9 (2), Nędzi 7, Rafał

Open Basket Pleszew – SKK Siedlce 66:76 (24:10, 17:15, 10:24, 15:27)

SKK: Dębski 23 (4×3), K. Chomka 16 (2), Wójcicki 14 (1), Sulima 8 (1), Czyż 7, Rafał 4, Nędzi 4.