Opinie
Źródło: ARCHIWUM
Źródło: ARCHIWUM

…i na świat przychodzi!

Bywa, że o ciąży dowiaduję się od małżonków jako pierwsza. O 5.00 rano przychodzi SMS: „Pani Aniu, sukces!!!”. Dostając taką wiadomość, czuję się niesamowicie zaszczycona - mówi Anna Stephan z Poradni Świętej Rodziny Ośrodka Troski o Płodność w Siedlanowie.

Poradnia Świętej Rodziny w Diecezjalnym Domu Rekolekcyjno- Pielgrzymkowym w Siedlanowie pracuje na wysokich obrotach. Pod hasłem „kompleksowa pomoc małżeństwom i rodzinom” kryje się wiele. - Spotykam się z narzeczonymi, małżeństwami, rodzinami - w zależności od potrzeb. Narzeczeni uczą się, czym jest odpowiedzialne rodzicielstwo, małżonkowie, a nawet całe rodziny przychodzą tutaj, gdy mają problemy z wzajemnymi relacjami. Najbardziej zżywam się z parami małżeńskimi, które nie mogą doczekać się potomstwa i u nas szukają pomocy. Bo też ta droga, na której staram się ich wesprzeć, jest zwykle dość długa - mówi A. Stephan, instruktor Modelu Creightona współpracująca z naprotechnologią, diecezjalna doradczyni życia rodzinnego.

Poradnia działa od 2017 r. Od tego czasu na świat przyszło ponad 50 dzieci, do których poczęcia – można tak powiedzieć – przyłożyła rękę pani Anna. Zgodnie z jej wiedzą najmłodsze dzieci to Józio i Krzyś urodzeni w październiku.

 

Dyskretnie i w ciszy

Każdy, kto miał okazję gościć w Siedlanowie, wie, że w domu rekolekcyjnym, na uboczu, można znaleźć ciszę. I prawdziwy święty spokój – czemu sprzyja obecność kaplicy usytuowanej tuż przy wejściu do budynku. Przez ścianę z kaplicą mieści się Poradnia Świętej Rodziny. Dla wielu osób poszukujących rady, wsparcia czy konkretnych wskazówek, jak żyć, ważna jest świadomość, że osoba, która się z nimi spotyka, ma czas tylko dla nich, że rozmowa odbywa się przy drzwiach zamkniętych, za którymi nikt się nie niecierpliwi w oczekiwaniu na swoją kolej. ...

Monika Lipińska

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł