I po play-offach…

Siatkarze Ósemki Siedlce polegli w starciu z ambitnym zespołem Ślepska, kończąc rywalizację w fazie play-off na trzech zwycięstwach Augustowian.

Siedlczanom nie pomógł żywiołowy, fanatyczny wręcz doping siedleckiej publiczności. Podopieczni Krzysztofa Wójcika prowadzili już 2:0, aby ostatecznie polec 2:3. Trudno jednak uznać, że gospodarze na przestrzeni pierwszych dwóch partii zaprezentowali nadzwyczajną siatkówkę. Poprawna gra Ósemki zbiegła się z mnożącymi się niewymuszonymi błędami Ślepska, którego Libero powinien jak najszybciej zapomnieć o tym meczu lub zmienić zawód. W 3 secie goście prowadzili już 14:7, wówczas opiekun siedlczan, Krzysztof Wójcik, postanowił dać odpocząć podstawowym graczom, delegując przy tym na parkiet szereg zmienników. W 4 odsłonie meczu Ósemka nie podniosła się po dotkliwej porażce w poprzedniej partii, co zmusiło ich do rozegrania tie-breaka z drużyną, z którą w tym sezonie jeszcze nie wygrali. 4:6 i 11:13 prowadzili w 5 secie goście, aby ostatecznie zatrzymać pogoń Ósemki na 12-punktowej zdobyczy. Bilans 2:3 w trzecim spotkaniu i ostateczna porażka 0:3 w pierwszej rundzie fazy play-off. – Przed nami tydzień odpoczynku, a następnie okres roztrenowania – mówił po meczu trener Wójcik. – Trudno mówić o przyczynach porażki. Ślepsk to bardzo silny zespół, który w tym sezonie walczy o awans. My plan minimum, czyli gra w play-offach, zrealizowaliśmy – dodał opiekun gospodarzy.

Ósemka Siedlce – ZKS Ślepsk Augustów 2:3 (25:23, 25:22, 14:25, 20:25, 12:15). Ósemka: Dziewit, Świerżewski, Guindo, Jackowicz, Szataniak, Kołodziej (l) oraz Krzysiek, Auguścik, Burzec, Sobieraj, Bieliński. Trener: Wójcik.

Stan rywalizacji: Ósemka – Slepsk 0:3 . Zespół z Augustowa zagra z MKS MDK Warszawa ,który pokonał Pekpol Ostrołęka 3:0, 3:2 i 3:0 o 1 miejsce w II lidze premiowane barażem o I ligę. Ósemka ostatecznie zajęła III miejsce w  tegorocznych rozgrywkach II ligi grupy 3.