Diecezja
Idźmy do Józefa!

Idźmy do Józefa!

Diecezjalne sanktuaria św. Józefa w Szpakach i Siedlcach zapraszają na nowennę ku jego czci. Modlitwa potrwa od 10 do 18 marca. Oblubieńca Matki Najświętszej często nazywamy patronem trudnych czasów.

Dziś przeżywamy właśnie taki okres i bardzo potrzebujemy wsparcia z nieba. Tegoroczną marcową nowennę warto przeżyć w intencji pokoju na Ukrainie i na świecie. Włączając się w modlitwy prowadzone w sanktuariach nie zapominajmy o ofiarach tej dramatycznej wojny. 

W sanktuarium w Szpakach
Spotkania nowennowe w Szpakach będą rozpoczynać się codziennie o 19.30 od Mszy św. Po Eucharystii, jak zawsze, przewidziano modlitwy do św. Józefa i odczytanie nadesłanych intencji. Czuwanie zakończy się Apelem Jasnogórskim. 
– Temat tegorocznej nowenny brzmi: „Być jak św. Józef”. Będziemy zastanawiać się, jak żyć duchem Eucharystii, jak przyjmować styl życia ofiarą, jak się poświęcać, jak nieść pokój, być mężnym, sprawiedliwym i szukać dobra. Nowennie będą przewodniczyć neoprezbiterzy, wyświęceni w ubiegłym roku, który był przecież Rokiem św. Józefa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, przeżyjmy tę nowennę razem! Uciekajmy się do św. Józefa, który chronił Świętą Rodzinę i jest obrońcą Kościoła. Te tytuły przypominają, że jest potężnym patronem, który nie zawodzi. W tej nowennie zobaczmy ratunek dla siebie, dla naszej ojczyzny, dla Ukrainy i całego świata – mówi ks. Sławomir Harasimiuk, kustosz sanktuarium św. Józefa w Szpakach. 
Szpakowska nowenna jak zawsze będzie transmitowana przez Katolickie Radio Podlasie. 
– Zapraszam wszystkich do odwiedzenia naszej nowej strony internetowej. Zachęcam do zajrzenia na www.parafiaszpaki.pl. Na stronie znajduje się formularz, poprzez który można nadsyłać do nas intencje do nowenny. Przyjmujemy je także pocztą tradycyjna i elektroniczną. Oczywiście, zachęcam do osobistego uczestnictwa w nowennie, do przyjazdu do Szpaków. Wspólnie wołajmy do św. Józefa w naszych potrzebach – apeluje ks. S. Harasimiuk. 

W sanktuarium w Siedlcach
Na tradycyjną marcową nowennę zaprasza także siedleckie sanktuarium św. Józefa. 
– Na modlitwie przez wstawiennictwo naszego patrona będziemy się gromadzić codziennie od 10 do 18 marca. Zaczynamy o 17.45 od modlitwy do św. Józefa, m.in. litanii i pieśni ku jego czci. O 18.00 planujemy Mszę św. z nauką o św. Józefie. Sama uroczystość, którą obchodzimy 19 marca, zakończy nasze wielkopostne rekolekcje, które rozpoczną się 17 marca. W trakcie nowenny będziemy także czytać intencje składane na kartkach – informuje ks. Ireneusz Juśkiewicz, wikariusz parafii św. Józefa w Siedlcach. 

AWAW