Kultura
In-Grid in Łuków

In-Grid in Łuków

Znany jest już program „Dni Łukowa”, które odbywać się będą od 30 maja do 1 czerwca.

W piątek na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji zaprezentują się dzieci oraz młodzież z łukowskich przedszkoli i szkół. Ponadto odbędzie się, jak co roku Uroczysta Sesja Rady Miasta, tym razem z okazji 775-lecia miasta oraz 605-lecia nadania praw magdeburskich. Na skwerze miejskim Łukowski Ośrodek Kultury przeprowadzi akcję „Cała Polska czyta dzieciom… Łuków też”. Będzie można też posłuchać koncertu orkiestry dętej. O 19.30 przed pomnikiem papieża bp Henryk Tomasik odprawi Mszę św. w intencji mieszkańców Łukowa.

Sobota to dzień sportu. Rozegrany zostanie m.in. turniej koszykówki ulicznej Black-Top. Po południu na stadionie „Orląt” odbędzie się zlot rowerowy podsumowujący akcję „Kamizelka odblaskowa ratuje życie”. O 15.00 rozpocznie się mecz „Media kontra Samorządowcy”. W przerwie swoje umiejętności zaprezentują karatecy, zapaśnicy i ciężarowcy. W ŁOK-u swoją wystawę malarską otworzy znana łukowska artystka Justyna Majewska. Dzień zakończy I Zjazd Łukowian.

Gwiazdą tegorocznych „Dni Łukowa” będzie włoska gwiazda muzyki pop-dance In-Grid. Ze swoim koncertem wystąpi 1 czerwca podczas „Gali przy Fontannie”. Na łukowskiej scenie pojawią się ponadto grupy z Łukowa i miast partnerskich: Torvy (Estonia), Lazdijaj (Litwa), Voisins (Francja), Schonefeld (Niemcy) oraz polonijny zespół „Kukułeczka” z Łotwy.

Agnieszka Pawlik