Aktualności
Inwestycja warta miliony

Inwestycja warta miliony

W Międzyrzecu Podlaskim powstaną żłobek i przedszkole. Budowa ma ruszyć już czerwcu.

Placówka, której lokalizację zaplanowano na wielorodzinnym osiedlu przy ul. Wyszyńskiego, ma być nowoczesnym, jednopoziomowym budynkiem o powierzchni ponad 2 tys. km². Znajdzie się w nim sześć oddziałów przedszkolnych i dwa żłobkowe. Powstaną sale zajęciowe i do leżakowania, sypialnie z pełnym zapleczem sanitarnym, pomieszczenia administracyjne i magazynowe, zaplecze kuchenne i stołówki. Obiekt będzie ekologiczny – z panelami fotowoltaicznymi i zielonym dachem – i w pełni przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Budowa nowej placówki jest możliwa dzięki pozyskaniu przez miasto 8 mln zł.

Dofinansowanie pochodzi z rządowego programu Polski Ład. Oddziały żłobkowe powstaną dzięki 1,8 mln zł dotacji z programu Maluch+ i środków z KPO.

– Myślę, że jest to dobra wiadomość dla wszystkich młodych rodzin z terenu naszego miasta. W żłobku znajdzie się miejsce dla 50 dzieci, a w przedszkolu dla 150 – mówi zastępca burmistrza P. Łysańczuk, dodając, że trwa procedura przetargowa.

Obecnie w mieście funkcjonują trzy przedszkola, z których część działa przy szkołach podstawowych, i tylko jeden żłobek. – O ile miejsc w przedszkolach jest sporo, choć wraz za mało, to, niestety, dostanie się do żłobka graniczy z cudem. Jedna tego typu placówka to zdecydowanie za mało na potrzeby naszego miasta. Mam nadzieję, że powstanie ona dość szybko – mówi mieszkanka Międzyrzeca podlaskiego Elwira Nowakowska.

Magdalena Frydrychowska