Aktualności
Inwestycje w oświacie

Inwestycje w oświacie

Nowy sprzęt i pomoce dydaktyczne za ponad 250 tys. zł trafiły do międzyrzeckich szkół i przedszkoli.

Zespół Placówek Oświatowych nr 1 zakupił nowe meble do oddziału przedszkolnego, dwie tablice interaktywne, dywany i pomoce dydaktyczne, a w sali sportowej placówki wymieniono oświetlenie na energooszczędne LED.

Do ZPO nr 2 trafiło osiem laptopów. Pozwolą one na dostęp do internetu i dziennika elektronicznego, który w szkole funkcjonuje już drugi rok. Placówka wzbogaciła się też o dwa rzutniki, a także o drukarkę, ekran i maszynę elektrostatyczną do pracowni fizycznej oraz stół demonstracyjny do pracowni chemicznej. W dwóch salach lekcyjnych i hali sportowej zamontowano energooszczędne oświetlenie LED. Do przedszkola zakupiono tablice demonstracyjne oraz sprzęt nagłaśniający z możliwością odtwarzania muzyki. W hali sportowej pojawiła się elektroniczna tablica do wyświetlania wyników oraz piłkochwyty, a orliku nowe siatki do bramek. Piłkarze ze szkoły podstawowej otrzymali komplet strojów sportowych, a zespół muzyczny perkusję, trzy statywy do mikrofonu oraz mikroport.

W ZPO nr 3 wymieniono oświetlenie hali sportowej na energooszczędne. Wykonano kompleksową modernizację kuchni, a na przedszkolnym placu zabaw zamontowano nowe urządzenia. Szkoła otrzymała nowoczesne pomoce dydaktyczne: robot do nauki programowania, zestawy instrumentów muzycznych i materace gimnastyczne oraz stół do tenisa stołowego i grę piłkarzyki. Sale lekcyjne doposażono w sprzęt informatyczny, w jednej z nich wymieniono też podłogę i zakupiono nowe składane krzesła.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy wyposażył świetlicę szkolną w wysuwany ekran, projektor multimedialny, laptop, głośniki, radiomagnetofon, gry i zabawy dla dzieci, a także ściankę sensoryczną, która wspomoże pracę z dziećmi autystycznymi. Przeprowadzono modernizację pracowni informatycznej, zakupiono laptopy oraz laminarkę.

BZ