Aktualności
Iskry Niepodległej

Iskry Niepodległej

Nowoczesny spektakl multimedialny mówiący o potencjale polskiej wspólnoty będzie można oglądać w Radzyniu Podlaskim.

Przez dwa dni w naczepie ekspozycyjnej będą czekały pokazy działające na różne zmysły. Technologię połączono z faktami i postaciami historycznymi, by stworzyć opowieść o niepodległości Polski. Na wydarzenie zaprasza Biuro „Niepodległa”, burmistrz Radzynia Jerzy Rębek oraz Radzyński Ośrodek Kultury.

– Iskry Niepodległej prezentują postaci z ostatnich 100 lat, których cechą wspólną była chęć zmieniania świata i przekuwanie potencjału na działanie. Bohaterami mobilnego spektaklu są wybitne postaci, te o których pamiętamy i te nieco zapomniane – powiedział Robert Mazurek, dyrektor ROK. Biuro „Niepodległa”, czyli autor spektaklu, zadbało o pokazanie bohaterów z różnych dziedzin życia tworzących codzienność. Do każdego rozdziału przygotowano odpowiedni projekt graficzny i muzyczny. Doświadczenie wizyty wspiera aplikacja z rozszerzoną rzeczywistością, która pozwala lepiej poznać świat Iskier Niepodległej.

Nietypową wystawę – spektakl można oglądać w dniach 16-17 marca na parkingu przed pałacem Potockich. Maksymalna liczba osób podczas jednej sesji trwającej pół godziny to 20.