Aktualności
IV Ojcowski Poligon Duchowy

IV Ojcowski Poligon Duchowy

17 kwietnia w sanktuarium bł. Męczenników Podlaskich w Pratulinie ph. „Wychowanie do wiary i męstwa” odbędzie się IV Ojcowski Poligon Duchowy. Do udziału w spotkaniu zapraszają Kluby Ojca z Siedlec, Łukowa i Łosic.

Spotkanie, które patronatem, honorowym objął biskup siedlecki, adresowane jest do mężczyzn z diecezji siedleckiej, którzy wpatrzeni w przykład bł. Męczenników chcą od nich uczyć się wiary i męstwa po to aby przekazać je następnym pokoleniom. Organizatorzy zapewniają, że dołożą wszelkich starań aby spotkanie odbyło się z zachowaniem obowiązujących obostrzeń sanitarnych.
Poligon rozpocznie się od zawiązania wspólnoty o 19.00 oraz męskiego śpiewu uwielbienia. Następnie konferencję „Wychowani do wiary i męstwa” wygłosi dr hab. Mieczysław Guzewicz, konsultor rady ds. Rodziny KEP, autor licznych publikacji i rekolekcjonista. Zebrani wysłuchają również świadectwa Krzysztofa, ojca trójki dzieci, przeniesionego do rezerwy podpułkownika Wojska Polskiego. Po Apelu Jasnogórskim nastąpi krótka przerwa na herbatę. O 22.10 w programie zaplanowano świadectwa mężczyzn formujących się w różnych wspólnotach, ruchach i stowarzyszeniach o tym, jak stać na straży ogniska domowego, jak stawać się lepszym ojcem, jak ustrzec swojej wiary i Kościoła. O 22.40 pielgrzymi wezmą udział w nabożeństwie Drogi Światła, które śladami męczenników, po dróżkach pratulińskich, poprowadzi ks. kan. Jacek Sereda, diecezjalny duszpasterz rodzin. Punktualnie o północy rozpocznie się Eucharystia. Serdecznie zachęcamy do udziału. 

LI