Aktualności
IX Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet

IX Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet

W ostatnią niedzielę maja, w którą w tym roku przypada również Dzień Matki, odbędzie się kolejna Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet.

Tym razem towarzyszyć jej będzie hasło „Kobieta wolna”.

Diecezjalna pielgrzymka jest zawsze radosnym świętem kobiet diecezji siedleckiej. Do udziału w spotkaniu, które odbywa się w pratulińskim sanktuarium bł. Męczenników Podlaskich, zaproszone są kobiety pełniące różne role, będące w różnych powołaniach i w różnym wieku.

Spotkanie w Pratulinie otworzy o 10.00 diecezjalny duszpasterz rodzin ks. dr Jacek Sereda. Następnie panie wysłuchają konferencji pt. „Wolność kobiety”. Wygłosi ją dominikanka s. Małgorzata Lekan – autorka książki „Boska ja. Kobiecy przewodnik po mieście, którym jesteś”. O 10.45 rozpocznie się taniec lednicki który poprowadzą Wiktoria Sikory i s. M. Lekan OP z uczestniczkami rekolekcji dla kobiet, które odbędą się w piątek i sobotę poprzedzające pielgrzymkę. Na 11.00 zaplanowano czas świadectw. O 12.00 uczestniczki spotkania wezmą udział w nabożeństwie majowym. Centralnym punktem spotkania będzie Eucharystia w intencji kobiet, szczególnie matek, sprawowana pod przewodnictwem bp. Kazimierza Gurdy.