Opinie

Jak kochać lepiej?

Jednym z największych problemów w małżeństwach jest nieznajomość wzajemnych potrzeb, co może prowadzić do rozsypania więzi.

Dlatego tak ważna jest sztuka budowania komunikacji małżeńskiej. Chcemy, aby ten dzień świętowania naszych rodzin służył pogłębieniu relacji - mówi ks. dr Jacek Sereda, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Siedleckiej, zachęcając do udziału w 12 Diecezjalnej Pielgrzymce Rodzin. Odbędzie się ona w niedzielę 7 maja w sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin. Diecezjalną Pielgrzymkę Rodzin poprzedzają zainaugurowane 4 kwietnia 33-dniowe rekolekcje zawierzenia rodzin Jezusowi przez ręce Maryi. Nawiązują one do treści stworzonych przez św. Ludwika Marię de Montforta, autora słynnego „Traktatu o doskonałym nabożeństwie do Maryi”.

Propagował on gorąco ideę powierzenia się Panu Jezusowi przez Maryję i stworzył specjalny, obejmujący 33 dni program duchowego przygotowania się do tego aktu. Treści rekolekcji zostały zbudowane na zaproponowanych przez niego czterech najważniejszych punktach. Są nimi: wyrzeczenie się świata, poznanie samego siebie, poznanie Matki Bożej i poznanie Pana Jezusa. – Rekolekcje to z łacińskiego: recolligere – zbierać na nowo to, co się rozsypuje. Nie ulega wątpliwości, że w życiu małżeństw rozsypują się więzi, które są fundamentalne dla dobrego życia małżeńskiego, rodzinnego. Stąd przygotowane materiały mają służyć szerokiemu spojrzeniu na relacje do Boga, do drugiego człowieka, do samego siebie – podkreśla ks. J. Sereda.

Rozważania pomocne w przeżyciu 33-dniowych ćwiczeń duchowych są emitowane codziennie w Katolickim Radiu Podlasie oraz na profilach (twitter i facebook): Diecezji Siedleckiej, Zawierzonych Jezusowi w Maryi, Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Siedleckiej oraz na Faro TV. – W przygotowanie treści włączyły się osoby zaangażowane w dzieło zawierzenia, duszpasterstwa rodzin oraz życzliwi kapłani. ...

HAH

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł