Region

Jak powinien wyglądać amfiteatr?

Dyskusja na temat odbudowy siedleckiego amfiteatru nabiera tempa. Mieszkańcy już teraz mogą podzielić się swoimi oczekiwaniami dotyczącymi inwestycji w ankiecie online.

Ma być ona wstępem do konsultacji społecznych na temat budowy nowego obiektu. Przypomnijmy: ponad 60-letni obiekt przy ul. Wiszniewskiego z powodu złego stanu technicznego zniknął z krajobrazu miasta na początku września. Teren po rozbiórce wyrównano i posiano na nim trawę. Niemal natychmiast wśród mieszkańców rozgorzała dyskusja o konieczności odbudowy obiektu w tej samej lokalizacji.

Całoroczny obiekt służący mieszkańcom

Pod koniec września z inicjatywy mieszkańców zawiązał się społeczny komitet odbudowy amfiteatru. Głównym jego celem ma być zbieranie środków finansowych na odbudowę obiektu. Zrzeszeni w komitecie deklarują także pomoc w opracowaniu projektu nowego amfiteatru. Patronat honorowy nad tą inicjatywą objął prezydent miasta. Przedstawił też wstępne założenia dotyczące nowego obiektu – ma być większy i nowocześniejszy, mieścić od 2 do 2,5 tys. widzów, posiadać zadaszoną scenę i widownię. Amfiteatr w założeniach powinien także sam się finansować dzięki nowoczesnej infrastrukturze (lokale gastronomiczne, sale zabaw dla dzieci) zlokalizowanej pod trybunami. ...

HAH

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł