Aktualności
Jak uniknąć zagrożeń?

Jak uniknąć zagrożeń?

W sobotę, 20 września, w Sali Teatralnej Centrum Kultury i Sztuki odbędzie się XXIII Siedleckie Forum Nauczycieli Rodziców i Wychowawców.

Doroczne spotkanie zainauguruje Msza św. pod przewodnictwem bp. Kazimierza Gurdy sprawowana w kościele pw. św. Stanisława BM o 9.00. Otwarcie forum przewidziane jest na 10.10. Wykładową część rozpocznie wystąpienie Małgorzaty Więczkowskiej pt. „Co wciąga twoje dziecko, czyli o zagrożeniach duchowych w mediach”. „Gender” to z kolei tytuł prelekcji znanego publicysty Jana Pospieszalskiego (początek – punkt 11.00).

Po 15-minutowej dyskusji nastąpi wznowienie forum. Drugą część – poświęconą kwestiom żywienia – zainauguruje o 12.00 wykład ks. Rafała Pietruczuka pt. „Biblijne podstawy postu”. Podczas półgodzinnej przerwy uczestnicy spotkania będą mieli okazję zapoznać się z najnowszymi wydawnictwami dotyczącymi poruszanych w ramach sesji zagadnień. O 13.15 – z prelekcją ph. „Działanie Fundacji Banku Ochrony Środowiska – zdrowe odżywianie dzieci w szkole i domu” – wystąpią Maria Jakubowska i Aleksandra Koper. „Dieta jako metoda oczyszczania organizmu” to z kolei temat wykładu dr n. med. Edyty Biernat-Kałuży. Ostatnim punktem programu stanie się prelekcja dr Hanny Mańkowskiej-Pliszki pt. „Wpływ żywienia na zachowanie”. Po 20-minutowej dyskusji, o 15.40 nastąpi podsumowanie tegorocznej edycji spotkania.

Organizatorami XXIII Siedleckiego Forum Nauczycieli, Rodziców i Wychowawców jest miejscowy oddział Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców, Katolicka Szkoła Podstawowa i Katolickie Gimnazjum w Siedlcach, Wydział Edukacji Urzędu Miasta oraz CKiS.

Zachęcamy do udziału w spotkaniu!

WA