Aktualności
Jałmużna wielkopostna

Jałmużna wielkopostna

Akcja „Jałmużna Wielkopostna” to propozycja Caritas Diecezji Siedleckiej na czas Wielkiego Postu do podzielenia się dobrem z osobami potrzebującymi.

W ramach akcji od Środy Popielcowej we wszystkich parafiach diecezji siedleckiej można kupić baranka z białej czekolady, paschalik i świecę. Można też wrzucić ofiarę do „Skarbonek Miłosierdzia” i przygotować „Torbę Charytatywną”.

– Wielu z nas zastanawia się, jak wyrazić swoją pomoc w ramach jałmużny. Komu pomóc, gdzie i jak? Włączając się w akcję „Jałmużna Wielkopostna”, można mieć pewność, że przeznaczymy złożone środki na cele godne wsparcia. W siedleckiej Caritas od 32 lat organizujemy pomoc. Może zgłosić się do nas każdy potrzebujący – mówi ks. Paweł Zazuniak, dyrektor CDS.

Organizacja wymienia na co przeznaczy środki: utrzymanie funkcjonowania jadłodajni dla ubogich prowadzonych w Siedlcach oraz Białej Podlaskiej; dofinansowanie działań podmiotów ekonomii społecznej: Centrów Integracji Społecznej w Siedlcach i Białej Podlaskiej; zapewnienie ciągłości funkcjonowania Mieszkań Wspieranych dla osób będących w kryzysie bezdomności; dofinansowanie funkcjonowania Centrum Wsparcia Caritas; prowadzenie programów żywnościowych (Spiżarnia Caritas, Ogólnopolskie Zbiórki Żywności) oraz senioralnych (Senior Caritas); działania na rzecz uchodźców z Ukrainy; wsparcie bieżącej działalności CDS. Część pozyskanych środków pozostanie w parafiach.

Aby włączyć się w „Jałmużnę Wielkopostną”, należy zakupić w dowolnej parafii: baranka z białej czekolady (10 zł), paschalik (10 zł) lub świecę (20 zł). W szkołach dzieci będą mogły podzielić się drobnymi datkami do „Skarbonek Miłosierdzia”. W wybranych parafiach, które wyraziły takie pragnienie, będą rozdawane „Torby Charytatywne” do wypełnienia żywnością z długim terminem ważności i artykułami higienicznymi; zostaną one przekazane najbardziej potrzebującym.

Do akcji włączyć można się także poprzez podarowanie dowolnej kwoty na konto CDS 78 9194 0007 0027 9318 2000 0010 z dopiskiem „Jałmużna”.

Akcja potrwa do Wielkanocy.

AN